Jedna z najopulárnejších vlajkových lodí nielen v Číne sa konečne svojou cenou dostáva na hodnotu, pri ktorej sa dá ťažko rozmýšľať, či si smartfón kúpiš. 

V rámci výpredaja so špeciálnym kupónom GBM964BLACK je teda k dispozícii Xiaomi Mi9 vo verzii so 64 GB úložiskom. Tú si môžeš kúpiť už za historicky najnižších 322 €, čo je doteraz suverénne najnižšia cena. Pri doprave Priority Line sa navyše vyhneš všetkým poplatkom.

Kúpiť Xiaomi Mi 9 s kupónom GBM964BLACK vo verzii 6/64 GB za 322 €

Maximálny výkon za cenu vyššej strednej triedy

V prípade hardvérových špecifikácií sa nerobili žiadne kompromisy a vo výbave tak nájdeme Snapdragon 855, ktorého v základnej verzii dopĺňa 6 GB RAM a 64 GB vnútorného úložiska.

Xiaomi Mi 9 podporuje aj bezdrôtové nabíjanie a vôbec ako prvý smartfón zvládne výkon až 20 W, čím sa bezdrôtové nabíjanie nebude rýchlosťou líšiť od toho bežného zo siete (maximálne až 27 W). Z ďalších špecifikácií sa oplatí vypichnúť Bluetooth 5.0, Dual SIM, NFC či IR senzor na ovládanie spotrebičov. Na boku zariadenia sa dokonca nachádza samostatné tlačidlo, ktoré aktivuje asistenta spoločnosti Google.

Samotný displej má 6,39″ a ide o AMOLED od Samsungu. Oproti predchodcovi má ešte užšie rámčeky a nižšiu bradu, čo vyústilo k 90,7 %  pomeru displeja k telu zariadenia. Chráni ho ochranné sklo Corning Gorilla Glass 6. Relatívne široký výrez v obrazovke vystriedala ‚‚kvapka’’, v ktorej sa nachádza 20 MPx selfie snímač. Hádaš správne, vďaka tomuto rozhodnutiu sa muselo pristúpiť k odstráneniu 3D rozpoznávaniu tváre, ktoré nahradil snímač odtlačkov v displeji, avšak len optický a nie ultrazvukový.

Weibo

Celkovo tu nájdeme tu až tri snímače: primárny48 MPx Sony IMX586 (0,8µm, f/1,75), sekundárny 12 MPx teleobjektív Samsung S5K3M5 (1,0µm. f/2,2, ekvivalent 50 mm objektívu) a posledným je širokouhlý, 16 MPx Sony IMX481 snímač  s clonou f/2,2. Nechýba laserové zaostrovanie, prítomnosť AI, nahrávane až v 960 fps či optická stabilizácia obrazu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom