Do predstavenia výročného Xiaomi Mi 8 nám zostáva ešte týždeň a s tým sa zvyšuje aj záujem a zvedavosť fanúšikov. Ešte niekoľko dní je tu priestor aj pre rôzne špekulácie. Tie najnovšie údajne odkrývajú niektoré špecifikácie chystaného smartfónu od Xiaomi.

Ohľadom Mi 8, respektíve ešte predtým o Mi 7, k nám prúdia informácie už dlhšie. Pokiaľ však všetko nie je oficiálne, musíme ich brať s rezervou. Tak je to aj v tomto prípade, keď sa na internete objavila fotografia s popisom údajných špecifikácií Mi 8. Z toho, čo sme dosiaľ počuli sa ako najväčšie prekvapenie javí displej. Ten podľa posledného úniku prinesie 6,2-palcovú obrazovku s rozlíšením FullHD+, pričom pôjde o IPS panel. Pôvodne sa hovorilo o displeji s rozmerom 6,01″ a fanúšikovia dúfajú aj v OLED technológiu.

Ďalšie špecifikácie už výrazné prekvapenia neprinášajú. Spomína sa verzia so 6 GB RAM a 128 GB ROM, pričom očakávame aj verziu s 8 GB operačnou pamäťou. Procesorom prakticky naisto bude Snapdragon 845. V tomto prípade sa zrejme nič iné očakávať nedá. Rovnako je to aj s operačným systémom Android 8.1 Oreo. Batéria by mohla disponovať kapacitou 3300 mAh.

Miernym otáznikom sú ešte fotoaparáty. Posledný únik hovorí vzadu o dvojici s 20 MPx a 16 MPx rozlíšením, pričom primárny snímač má disponovať clonou f/1.7, sekundárny zas f/2.0. Vpredu možno uvidíme senzor so 16 MPx a clonou f/2.0. Váha 172 gramov je celkom slušná, ale hrúbkou by zariadenie nemalo presiahnuť 7,8 mm. To je všetko, čo najnovší únik ohľadom Mi 8 odhaľuje a o snímači v displeji zatiaľ stále veľa nevieme. Definitívu dostaneme 31. mája.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom