Deň, na ktorý mnohí čakali, je tu. Xiaomi len pred malou chvíľou predstavilo svoju novú vlajkovú loď série zo série Mi, čím sa tak pomaly ale isto uzatvárajú zariadenia na tento rok.

Konečne je tu deň, na ktorý sme všetci čakali. Predstavenie Xiaomi Mi8 je tu a s ním aj množstvo noviniek a vylepšení.

Displej nepriniesol žiadne prekvapenia

Po stránke dizajnu sme sa nedočkali ničoho nového a spoločnosť Xiaomi sa takisto vydala cestou výrezu v displeji, ktorý je tak často diskutovanou témou. Rámčeky okolo displeja sú skutočne minimálne a potvrdili sa tak uniknuté obrázky, ktoré sa dostali na verejnosť len pár dní pred oficiálnym predstavením. Dobrou správou však je, že jednoduchým kliknutím je možné výrez prekryť čiernym pásom, čím sa tak vyhovie aj zákazníkom, ktorí výrez odmietajú.

Uhlopriečka narástla na 6,21″ a ide o AMOLED displej s rozlíšením FullHD+ (2248 x 1080). No vďaka malým rámčekom je veľkosť celého smartfónu ekvivalentom ku bežnému 5,5″ zariadeniu. Displej má pomer k prednej strane 86,68 % a ponúka maximálny jas až 600 nitov.

Prekonanie magickej hranice

Čo by to bola za vlajková loď, ak by nemala ten najlepší dostupný hardvér. Procesorom je tak známy Snapragon 845, ktorý je doplnený o 6 GB RAM a 64/128/256 GB vnútornej pamäte. Nie je to tak dávno, keď bola v benchmarku Antutu prekonaná hranica 200 000 bodov. Xiaomi však túto hranicu posunula ešte ďalej a stanovila tak vôbec prvýkrát v histórii skóre, ktoré prekonáva hranicu 300 000 bodov.

 

Predný fotoaparát má rozlíšenie 20 MPx a je to vôbec prvým Androidom, ktorý prichádza s 3D rozpoznávaním tváre (pomocou infračervenej kamery a snímania až 4096 bodov na tvári). Po mnohých pokusoch tak konečne uvidíme túto technológiu aj na zariadeniach s Androidom. Odomknutie je naozaj veľmi rýchle a funguje aj pri horších svetelných podmienkach. Xiaomi ukázalo tiež vlastnú verziu Animoji. Veľkosť pixelov predného fotoaparáta je až 1,8 μm.

Zadný fotoaparát je duálny s rozlíšením 12 MPx. Primárny snímač má svetelnosť f/1,8 a veľkosť pixelov 1,4 μm. Sekundárny má veľkosť pixelov 1 μm a svetelnosť f/2,4. Prisvetľovacia LED dióda sa nachádza v strede medzi snímačmi podobne, ako je tomu v prípade iPhone X. Zadná strana tiež obsahuje snímač odtlačkov prstov.

Spoločnosť Xiaomi spravila za poslednú dobu výrazný pokrok v oblasti kvality fotografií, preto sa konečne môžme na ich smartfón spoľahnúť aj v tomto smere. Nechýba ani podpora umelej inteligencie, ktorá tiež prispela k tomu, aby výsledné fotografie dosahovali požadovanej kvality. Vylepšuje ako denné, tak aj nočné snímky, ktoré majú minimálne množstvo šumu.

Vysoké skóre v DxOmark však značí, že pôjde o skutočné ‚‚delo’’ pri fotografovaní aj pri natáčaní videa. Farby sú verné, neskreslené a ostrosť fotografií je takisto veľmi dobrá. Prezentované snímky vyzerali veľmi dobre, no počkajme si, čo ukážu prvé testy.

Masívne vylepšenia nadstavby MIUI

Okrem samotného smartfónu bola predstavené aj nová verzia obľúbenej používateľskej nadstavby MIUI 10. Tá sa vyznačuje hlavne širokou podporou gest, čím úplne odpadá potreba využívať hardvérové, prípadne softvérové tlačidlá. Gestá sú veľmi podobné tým, akými disponuje iPhone X.

Nechýba podpora umelej inteligencie, ktorá sa stará o čo najrýchlejší chod celého systému. Všetky ďalšie novinky a vylepšenia pre teba chystáme v samostatnom článku. Rozhodne sa je na čo tešiť a už tak obľúbená nadstavba od Xiaomi sa stane ešte viac populárnejšou.

Množstvo ďalších vychytávok

Potvrdili sa tiež skoršie správy, že Xioami Mi8 príde s vylepšeným GPS modulom, ktorý ponúkne vysokú presnosť. Nový modul prináša presnosť na šialených 30 cm. Lepší signál a presnosť oceníš predovšetkým v zastavaných mestách, v budovách, prípadne na horách či v lese.

Zmeny nastali aj pri NFC. Smartfón teraz dokáže uchovať rôzne karty a čipy a automaticky vyberie tú správnu po priložení k terminálu, alebo inému čítaciemu zariadeniu. Nechýba ani volania VoLTE či Bluetooth 5.0. Batéria má kapacitu 3400 mAh a podporuje rýchle nabíjanie Quick Charge 4+. Konečne sme sa dočkali aj kompletnej podpory LTE v Európe, nakoľko Mi 8 prichádza s podporou LTE B20 (800 MHz frekvencie)!

Cena a dostupnosť

Xiaomi je známe tým, že svoje smartfóny ponúka za veľmi priaznivé ceny. Inak tomu nie je ani v tomto prípade a tešiť sa môžme na veľmi dostupné TOP modely.

  • 6 + 64 GB —-> 2699 juanov (361 €)
  • 6 + 128 GB —> 2999 juanov (400 €)
  • 6 + 256 GB —> 3299 juanov (441 €)

Samozrejme ide o ceny stanovené pre čínsky trh a treba počítať s o trochu vyššou cenovkou pre nás, Európanov. Stále však ide o neuveriteľne dostupné smartfóny s tak bohatou výbavou, akú nemá žiaden iný smartfón.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom