Tento rok nastal vo vlajkových lodiach veľký progres, ktorý ovplyvnil ich vzhľad, výkon, kvalitu fotoaparátov, ale aj ceny. Budúci rok teda zrejme veľké zmeny nenastanú.

Očakávať ale môžeme, že tí zaostalejší výrobcovia budú dobiehať najnovšie trendy. Nedávno tak spravilo napríklad OnePlus, ktoré predstavilo model 5T s Full Optic AMOLED displejom a rozpoznávaním tváre. Podobným smerom by sa malo vybrať aj Xiaomi.

Rýdza vlajková loď

Z Číny sa už začali šíriť špekulácie ohľadom pripravovanej vlajkovej lode, o ktorej zatiaľ môžeme hovoriť ako o Xiaomi Mi7. Kým doteraz výrobca ponúkal bezrámikové displeje iba v sérii Mi MIX, budúci rok by ich mohol dostať aj do hlavnej rady Mi. Vzhľadom na zúženie rámikov okolo displeja má jeho uhlopriečka narásť na 6-palcov. Povráva sa pritom aj o OLED technológií od Samsungu.

xiaomi mi7
Zobraziť celú galériu (2)
Screenshot / TechConfigurations / YouTube

Nenechaj si ujsť
Xiaomi spolu s Qualcommom pracuje na optimalizácii Snapdragonu 845 pre Mi7. Má byť výkonnejší než na akomkoľvek inom smartfóne

Ak by to nakoniec aj bola pravda, čínska veľmoc konečne upustí od svojich zaužívaných IPS displejov a nahradila by ich omnoho modernejšími ekvivalentmi. Spomedzi Xiaomi smartfónov už taký ponúka napríklad Mi Note 2, no naše testovanie ukázalo, že sa príliš nevydaril. Procesorom bude dosť možno Snapdragon 845. Chýbať by nemala ani 6 GB pamäť RAM, duálny 16 MPx + 16 MPx fotoaparát s clonou f/1.7 a rovnaká batéria ako v aktuálnej Mi6-ke (3350 mAh).

Bez kľúčovej vlastnosti

xiaomi mi7
Zobraziť celú galériu (2)
Screenshot / TechConfigurations / YouTube

Avšak máme aj jedného kandidáta na vlastnosť, ktorú Mi7 neponúkne. Ide o 3D rozpoznávanie tváre, ktorým disponuje napríklad iPhone X. Tým pádom teda padá možnosť akéhokoľvek rozpoznávania tváre pomocou senzorov, a to vrátane skenera dúhovky (Galaxy S8, Galaxy Note 8). K dispozícii ale takmer určite bude odomykanie tvárou aspoň na softvérovej úrovni, ktoré nedávno dostala nadstavba MIUI 9 formou aktualizácie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom