Vlajková loď spoločnosti Xiaomi pre rok 2018 príde bez pochyby s tým najlepším hardvérom, ktorý bude v tej dobe k dispozícii. Jedným z najdôležitejších komponentov bude aj procesor Snapdragon 845.

Už dávnejšie úniky avizovali, že nadchádzajúci procesor od Qualcommu sa pravdepodobne nebude nazývať Snapdragon 836, ale Snapdragon 845.

Optimalizácia špeciálne pre Mi7

Aj keď všetky Snapdragon procesory bežia na Xiaomi smartfónoch perfektne, na Mi7-čke to môže byť ešte lepšie. Podľa najnovších informácií totiž čínsky gigant spolupracuje s Qualcommom na Snapdragone 845 v2, ktorý má byť určený špeciálne pre vlajkovú loď Xiaomi Mi7. Testovanie má začať v novembri tohto roka a posledné úpravy zrejme budú aplikované budúci rok vo februári.

Xiaomi Mi7
Zobraziť celú galériu (1)
Screenshot / YouTube / TechConfigurations

Podobná konštrukcia, odlišné črevá

Od Xiaomi Mi7 by sme veľa dizajnových zmien nemali čakať a z veľkej časti sa bude podobať na svojho predchodcu – Xiaomi Mi6. Použité má byť rovnaké sklo, ale aj kovové šasi. Od Snapdragonu 845 sa očakáva 10 nm FinFET proces, kombinácia jadier Cortex-A75, grafický akcelerátor Adreno 630 a LTE modem X20, ktorý by mal ponúknuť rýchlosť sťahovania do 1.2 Gb/s. Okrem toho sa môžeme tešiť aj na 6-palcový OLED displej s pomerom strán 18:9 a podporu bezdrôtového nabíjania.

Cena a termín predstavenia

Presná cenu alebo dátum predstavenia síce zatiaľ nie sú známe, no k dispozícii máme aspoň neoficiálne informácie. Cena Xiaomi Mi7 vo vezrii so 6 GB RAM by v Číne mohla činiť 2999 juanov, čo je zhruba 385 €. Predstavenie by zas mohlo prebehnúť niekedy v prvom štvrťroku 2018, teda v čase príchodu vlakových lodí od známejších výrobcov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom