Väčšina majiteľov Xiaomi smartfónov nám určite dá za pravdu, že sa jedná o veľmi kvalitné zariadenia za fantastické ceny. Či už sa jedná o vzhľad, kvalitu konštrukcie, rýchlosť, alebo výdrž batérie, takmer vo všetkých smeroch sú dokonalé.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Prečo sme ale v predchádzajúcej vete nespomenuli fotoaparát? Nuž, máme na to dobrý dôvod. Nenároční „fotografi“ síce nebudú súhlasiť, ale Xiaomi smartfóny vo všeobecnosti v kvalite fotoaparátov zaostávajú. Najlepšie výsledky, samozrejme, podávajú vlajkové lode, no ani tie na drahšiu konkurenciu nestíhajú. Budúci rok by sa to ale mohlo rázne zmeniť.

Na scénu prichádza AI

CEO Xiaomi, Lei Jun, sa momentálne nachádza v USA a je súčasťou konferencie Qualcomm, na ktorej predstavili aj procesor Snadragon 845. Vlajkové lode od Xiaomi sú každoročne jednými z prvých, ktoré dostanú pod kapotu najnovšie Snapdragony. A zatiaľ neexistujú žiadne pochybnosti o tom, že by sa to malo budúci rok zmeniť.

Nenechaj si ujsť
Takto budú vyzerať nové Xiaomi Redmi 5 a Redmi 5 Plus. Poznáme aj prvé oficiálne špecifikácie

Lei Jun pri tento príležitosti oficiálne oznámil, že Xiaomi predstaví umelú inteligenciu vo svojom podaní už budúci rok. Najlepším kandidátom je vlajková loď Mi7, ktorá má byť vybavená Snapdragonom 845 a duálnym fotoaparátom v konfigurácii jedného 12 MPx a jedného 20 MPx snímača. K perfektným výsledkom má dopomáhať optimalizovaná umelá inteligencia.

xiaomi mi7
Zobraziť celú galériu (2)
Screenshot / Science and Knowledge / YouTube

Okrem toho sa ale od Mi7-čky očakáva aj novodobý full-screen OLED displej s uhlopriečkou 6.01-palcov a pomerom strán 18:9. Cena by sa mala pohybovať na úrovni zhruba 345 € a predstavenie sa očakáva v marci. Očakáva sa však, že vlajková loď Xiaomi pre rok 2018 konečne oficiálne zavíta aj do Európy a splní sa tak sen mnohých fanúšikov.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
60%
Páči sa mi to
10%
Chcem to
30%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.