Očakávaná vlajková loď obľúbenej čínskej spoločnosti Xiaomi pomaly klope na dvere. Hoci stále nepoznáme jej presný dátum predstavenia, samotný Lei Jun potvrdil, že sa jej dočkáme ešte tento mesiac. Najnovšie správy pritom odhaľujú, že sa rozhodne máme na čo tešiť.

Podľa týchto informácií totiž bude mať Mi6-ka toho mnoho spoločného s nedávno odhaleným vlajkovým modelom spoločnosti Samsung. Už dlhšiu dobu je známe, že pripravovaná novinka s logom Mi má obsahovať 8-jadrový procesor Snapdragon 835 od Qualcommu. Tieto domnienky najnovšie potvrdzuje fotografia z benchmarku Antutu. Ako iste veľmi dobre vieš, rovnaký čipset sa nachádza aj v americkej verzii smartfónov Samsung Galaxy S8 a S8+. Xiaomi Mi6 tak s veľkou pravdepodobnosťou ponúkne podobný výkon ako jeho omnoho drahší juhokórejskí konkurenti.

Xiaomi Mi6 specszdroj fotografie: MyDrivers

Okrem procesora majú so sebou tieto modely zdieľať aj grafický akcelerátor Adreno 540, ako aj 4 GB RAM či 64 GB interné úložisko. Prekvapivo bude zhodné aj rozlíšenie ich fotoaparátov, a tak sa na prednej strane Mi6-ky bude nachádzať 8 MPx selfie snímač, zatiaľ čo na jej zadnej 12 MPx hlavný. Displej tohto očakávaného zariadenia však pôjde vlastnou cestou, a tak ponúkne 5,15-palcovú uhlopriečku, na ktorej sa rozprestrie klasické a viac ako dostatočné FullHD rozlíšenie. Zatiaľ najväčším sklamaním tak budú na dnešné pomery skutočne veľké rámiky umiestnené nad a pod týmto zobrazovačom.

zdroj fotografií: MyDrivers

Nenechaj si ujsť
Začiatočná cena Xiaomi Mi6 bude vyššia ako v prípade Mi5-ky. Kvôli drahšiemu Snapdragonu 835

Ich väčšie rozmery však predsa len prinášajú istú výhodu. Na ten spodný sa totižto pohodlne zmestí skener odtlačkov prstov, ktorý bude integrovaný v domovskom tlačidle. Naopak, vrchný klasicky ponesie už spomínaný selfie fotoaparát, vedľa ktorého sa má prekvapivo nachádzať skener dúhovky oka. Celkom možno tak pôjde o prvý čínsky smartfón, ktorý bude bez problémov zvládať aj túto novú formu zabezpečenia. Zároveň sa tak Samsungu vytvára v tomto smere prvá plnohodnotná konkurencia. Xiaomi Mi6-ka by sa mohla svojho debutu dočkať už budúci týždeň, konkrétne 18. apríla.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú