Aj keď CEO spoločnosti Xiaomi, Lei Jun, už potvrdil oficiálne predstavenie najočakávanejšieho čínskeho smartfónu, Xiaomi Mi6, na tento mesiac, stále nevieme presný dátum. Neustále je tu tak priestor pre nové dohady, pričom tie najaktuálnejšie opäť hovoria o cene.

Smartfóny spoločnosti Xiaomi sa preslávili najmä vďaka perfektnému pomeru ceny a výkonu. Jednou z najväčších otázok k očakávanej Xiaomi Mi6-ke je tak aj cena. Cenovku bude výrobca stále držať pomerne nízko, no v porovnaní s predchodcom pocítime nárast. Jeden z používateľov známej čínskej sociálnej siete Weibo zverejnil nové informácie nielen o cene Xiaomi Mi6-ky, ale aj o možnom období predstavenia a tiež o dostupnosti tohto smartfónu.

Xiaomi Mi6 sa má po novom podobať na Mi5S

zdroj fotografie: Techmiao

Nečakaj na Xiaomi Mi6. Mi5-ka môže byť tvoja za najnižšiu cenu!

Podľa jeho slov majú stúpnuť náklady na výrobu najnovšej čínskej vlajkovej lode, ktoré sú spojené práve s použitým procesorom. Táto správa tak opäť potvrdzuje použitie Snapdragonu 835, ktorého cena je až 100 dolárov a ide o najdrahšiu časť očakávaného smartfónu. Vyšší výkon má Xiaomi Mi6 pridať aj na cene, pričom základná verzia smartfónu má byť o 300 juanov drahšia ako základná verzia minuloročného modelu. Mi6-ka by tak mohla na trh vstúpiť s počiatočnou cenou 2299 čínskych juanov, čo je v prepočte približne 315 €. Ak sa nasledovné informácie potvrdia, táto cena bude platiť len pre domáci, čínsky trh, a cena pre nás tak bude opäť vyššia. Očakávame, že pri začatí predaja Xiaomi Mi6 sa cena pre nás bude pohybovať v hladine 400 € pre základnú verziu.

xiaomi mi6

Dočkať by sme sa mali aj duálneho fotoaparátu

zdroj fotografie: Mydrivers

V príspevku sa taktiež spomína, že Mi6-ka už vstúpila do masovej výroby a pri prvom bleskovom predaji, ktoré sú v Číne preslávené, by mohlo byť k dispozícii 50 000 kusov. Na to, koľko fanúšikov v Číne, ale aj mimo nej na Mi6-ku čaká, je to naozaj chabý počet. Zdá sa, že história sa zopakuje a Xiaomi tak opäť nebude stíhať vyrábať a nasýtiť vysoký dopyt trhu. Čo sa predstavenia týka, jeden zdroj hovorí o 11. apríli, druhý zasa tvrdí o predstavení koncom apríla. Počkať si tak budeme musieť na oficiálnu zmienku o dátume predstavenia.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú