Nekonečné čakanie na nástupcu najpopulárnejšej čínskej vlajkovej lode sa už o pár dní skončí! Spoločnosť Xiaomi konečne oficiálne oznámila dátum predstavenia už šiestej generácie svojho najlepšieho smartfónu.

Xiaomi Mi6, ako najočakávanejší čínsky smartfón tohto roka, bude predstavený už o niekoľko dní, konkrétne 19. apríla. Predstavenie sa bude konať na Pekingskej Univerzite Technológií, pravdepodobne o 8:00 ráno nášho času. Je nezvyčajné, že Xiaomi si na predstavenie vybralo práve stredu, keďže všetky svoje hlavné novinky vždy predstavuje v utorok. Ako býva zvykom, mimo Xiaomi Mi6 sa zrejme dočkáme predstavenia aj ďalších zariadení.


zdroj fotografie: Xiaomi/Weibo

Dnes je to presne 203 dní od predstavenia vylepšenej verzie populárnej Mi5-ky, Xiaomi Mi5S, ktoré prišlo s vtedy najvýkonnejším Snapdragonom 821. Xiaomi Mi6, samozrejme, prejde výkonnostným upgradom a už dlho sa povráva o použití procesoru Qualcomm Snapdragon 835. Jeho prítomnosť v Mi6-ke teraz potvrdzuje uniknuté skóre z populárneho AnTuTu benchmarku. Prototyp Xiaomi Mi6 v AnTuTu dosiahol perfektných 170 000 bodov, no v prípade finálnej verzie by mohlo ísť o ešte vyššie číslo. Aj keď má tento test malú výpovednú hodnotu, v tomto prípade sa o nedostatok výkonu naozaj obávať nebudeme.

Xiaomi Mi6 AnTuTu

zdroj fotografie: Antutu/Weibo

Kúpiť Xiaomi Mi5S za 246 €
Zľavový kupón 5s4G

Vďaka AnTuTu benchmarku však poznáme takmer oficiálne špecifikácie očakávanej čínske beštie. Spomínaný osemjadrový procesor bude dopĺňať grafický akcelerátor Adreno 540 spolu so 4 GB RAM pamäťou. Je veľmi pravdepodobné, že sa dočkáme aj vyššej verzie so 6 GB RAM pamäťou. Prototyp Mi6-ky disponoval tiež 64 GB úložiskom, FullHD displejom, 12 MPx zadným a 8 MPx predným fotoaparátom a bežal na Androide 7.1.1. Opäť sa môžeme tešiť na skvelú MIUI nadstavbu. Odhadovaná cena základného modelu by mohla byť pre čínsky trh stanovená na 2299 juanov, čo je v prepočte približne 315 €. Informácie o cene však potvrdené nie sú, a tak sa všetko oficiálne dozvieme na predstavení už o niekoľko dní.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom