banner-mi5-proSpoločnosť Xiaomi schováva vo svojom rukáve dva poriadne tromfy. Nespočetné množstvo uniknutých informácií sprevádza oba pripravované high-endy, no napriek tomu sme sa stále nedočkali ich oficiálneho predstavenia. To by sa však mohlo zmeniť už 27. septembra, kedy by mohli byť svetu odhalené obe novinky, menovite Xiaomi Mi5S a Xiaomi Mi Note 2.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Najnovšie správy prinášajú ďalšie veľké novinky, ktoré tvrdia, že pripravovaný phablet neponesie označenie Xiaomi Mi Note 2. Tento model bol zrejme premenovaný podľa vzoru smartfónov od spoločnosti Apple. To znamená, že pripravované zariadenie s 5,7-palcovým zaobleným displejom či procesorom Snapdragon 821 bude niesť názov Xiaomi Mi5S Plus. Obľúbený čínsky výrobca by týmto krokom zjednotil svoje portfólio high-endov pod jednu značku a zjednodušil tým pre zákazníka náročnú orientáciu pri kúpe nového smartfónu. Predchádzajúce správy o klasickej verzii s označením Mi5S priniesli informácie o tom, že integrovaný ultrazvukový skener odtlačkov prstov príde s novou mechanickou technológiou, ktorá bude podobná s tou z najnovších iPhonov.

Xiaomi Mi5 Pro môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

ecb1e5180b434d2ba44740709b33ebbf

TIP: Ďalšie informácie o skeneri odtlačkov v pripravovanom Xiaomi Mi5S

Vzhľadom na skutočnosť, že Xiaomi Mi Note 2 Xiaomi Mi5S Plus a Xiaomi Mi5S odteraz budú patriť pod rovnakú modelovú radu môžme predpokladať, že toto inovované tlačidlo nájde svoje uplatnenie aj v pripravovanom phablete. To však nie je všetko, pretože dnes uzrela svetlo sveta aj nová fotografia smartfónu Xiaomi Mi5S. Podľa nej môžeme očakávať mierny „redizajn“ zadnej strany, ktorá bude mať po novom fotografický snímač umiestnený v strede. Netreba však zabúdať, že spoločnosť Xiaomi stále nič nepotvrdila, no oficiálneho predstavenia by sme sa mohli dočkať už vo veľmi blízkej dobe.

TIP: Xiaomi Mi5S na prvej fotografii. „Nenápadne“ sa podobá na najnovší iPhone 7

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
25%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
13%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
38%
Neznášam to
25%
O autorovi
Patrik Tarics
Pre technológie dýcham! Okrem toho ma však zaujímajú aj dobré filmy, seriály, hudba a šport každého druhu. Ak chceš so mnou prehodiť pár slov, môžeš ma kontaktovať na mail [email protected]