banner-mi5-pro
V poslednom čase je technologický svet zaplavovaný novými a novými informáciami o nadchádzajúcom high-end smartfóne spoločnosti Xiaomi, Xiaomi Mi5S. Mi5S má nadväzovať na veľmi populárny model Xiaomi Mi5, pričom sa bude snažiť o ešte väčší „hype“.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Krátko po úniku hardvérových špecifikácií očakávaného Xiaomi Mi5S v populárnej aplikácii AnTuTu, sa na internete objavila aj prvá reálna fotografia zariadenia. Všimnúť si môžeme dizajn s „nenápadnou“ podobnosťou na najnovší iPhone 7, ktorý americký Apple predstavil len pár dní dozadu. To, že sa jedná o smartfón od Xiaomi naznačuje viditeľné logo spoločnosti v ľavom hornom rohu prednej strany, ktoré výrobca umiestňuje výhradne na smartfóny modelovej rady Mi. Prehliadnuť nemôžeme ani ikonickú MIUI nadstavbu, pravdepodobne vo verzii 8. Fotografia pochádza z populárnej čínskej sociálnej siete Weibo, kde sa objavuje väčšina informácií o prichádzajúcich smartfónov čínskych spoločností. Niektoré sú pravdivé, iné zasa nie. Červenú by tejto fotografii mohlo dať práve okrúhle tlačidlo pod displejom údajného Xiaomi Mi5S, keďže to na Mi5 je podlhovasté. Na druhej strane sme tiež počuli, že Mi5S má prísť s podobným riešením domovského tlačidla, ako už spomínaný iPhone 7.

Xiaomi Mi5 Pro 4GB/128GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

xiaomi-mi5s

TIP: Xiaomi Mi5S príde s podobným riešením domovského tlačidla ako iPhone 7

Podľa predošlých správ vieme, že nad týmto tlačidlom má byť umiestnený 5,15″ FullHD displej. Výkon smartfónu dodá procesor Snapdragon 821 spolu s grafickým akcelerátorom Adreno 530. Pamäť RAM dostane kapacitu 6 GB a interné úložisko pojme až 256 GB dát. Dostupné by mali byť aj verzie s 3 GB RAM & 64 GB ROM a so 4 GB RAM & 128 GB ROM. Systém Andorid 6.0 Marsmallow bude obalený do grafickej nadstavby MIUI 8. Staršie úniky tiež priniesli informácie o 16 MPx fotoaparáte so 4-osou optickou stabilizáciou, PDAF zaostrovaním, či clonou f/1.8. O napájanie sa postará slušná 3490 mAh batéria. Opäť však platí, že tieto informácie neboli potvrdené žiadnym oficiálnym zdrojom, a tak ich musíme brať s rezervou.

Čo by ste povedali na to, ak by Xiaomi Mi5S vyzeralo naozaj takto? 

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
8%
Páči sa mi to
23%
Chcem to
4%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
38%
Neznášam to
27%
O autorovi
Kristián Hrušovský
Zakladateľ portálu FonTech.sk, milovník IT, smartfónov a kvalitnej hudby. Nepohrdnem ani kvalitnou turistikou na horskom bicykli či dobrým jedlom. Kontaktovať ma môžete na [email protected]