banner-mi5-pro
Informácie o Xiaomi Mi5S k nám zo začiatku prúdili vo veľkom množstve, no potom sa tento smartfón na niekoľko týždňov zahalil a nedozvedeli sme sa nič nové. Našťastie, novinky opäť prišli a boli to hneď veľmi zaujímavé informácie. Hovorili o tom, že model Mi5S bude vybavený podobným riešením domovského tlačidla, aké ponúka nový iPhone 7.

Niekoľko zdrojov dokonca hovorí o tom, že smartfón ponúkne ultrazvukový skener odtlačkov prstov, ktorý bude umiestnený pod celým displejom. Teória hovorí, že bude jedno, kam svoj prst na displeji položíte, smartfón budete vedieť bez problémov odomknúť. Práve obrázok, ktorý dnes unikol, vysvetľuje toto konštrukčné riešenie. Podľa obrázka teda položíte prst na displej a ak ho už máte nakonfigurovaný, odomknutie bude otázkou stotiny sekundy.

Xiaomi Mi5 Pro môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

mi5s-underglass-fingerprint-ppt-leak

TIP: Xiaomi Mi5S príde s podobným riešením domovského tlačidla ako iPhone 7

Na prednej strane teda nebude žiadne hardvérové domovské tlačidlo, čo by mohlo poskytnúť Xiaomi úplne nové možnosti pri navrhovaní dizajnu. Ultrazvukový snímač odtlačkov funguje aj na materiáloch ako hliník alebo plast. Touto technológiou už disponuje známy výrobca procesorov, spoločnosť Qualcomm, ktorá však limituje používanie len na svoje high-end procesory.

Ultrasonic-fingerprint-scanner-Qualcomm-Sense-ID-nahlad

V budúcnosti môžeme očakávať čoraz viac výrobcov, ktorí využijú svoje vlastné riešenie a o niekoľko rokov by sme na smartfónoch dokonca nemuseli nájsť ani jedno hardvérové tlačidlo. I keď táto budúcnosť nie je až tak ďaleko, jednoznačne oceňujeme inovácie v oblasti zabezpečenia, ktoré nám svetoví výrobcovia neustále ponúkajú.

Pošli nám TIP na článokNovinky