Xiaomi Mi5 je jeden z najočakávanejších smartfónov tohto roka a o tomto smartfóne počujeme veľmi často. Inak to nie je ani teraz, keďže na populárnej čínskej sociálnej sieti Weibo unikli nové špecifikácie a tiež dátum predstavenia Xiaomi Mi5. 

Sleduj FónyzČíny.sk aj na Facebooku a Google+!

Za únikom stojí známy leakster z Weibo, Leaksfly. Podľa jeho zdrojov bude tento veľmi očakávaný smartfón predstavený začiatkom novembra tohto roku. Xiaomi Mi5 by mal v tom čase prísť so zatiaľ nepredstaveným prémiovým procesorom Qualcomm Snapdragon 820, ktorému by mala sekundovať operačná pamäť RAM typu LPDDR4 s veľkosťou 4 GB. Nová Mi5-ka by mala tiež prísť s 5,5-palcovým displejom s jemným QuadHD rozlíšením, 16 alebo 20 MPx zadným fotoaparátom, snímačom odtlačkov prstov, novým USB Type-C konektorom a čo je veľmi zaujímavé, iba 5,1 mm hrubým telom.

xiaomi-mi5-2

Xiaomi Mi5 by mohlo prísť aj s bezrámikovým displejom

Nový Snapdragon 820 čip by mal priniesť okrem ešte vyššieho výkonu aj špeciálnu funkciu nazvanú „ultrazvuková identifikácia odtlačkov prstov“, ktorá bude vedieť rozpoznať váš odtlačok kdekoľvek na tele zariadenia, takže nebude potrebný žiadny kapacitný snímač.

Leakster tiež tvrdí, že Xiaomi malo na pláne predstavenie najnovšieho Xiaomi Mi5 už v lete, no vraj kvôli novému procesoru toto predstavenie odložili až na november. Či tak alebo onak, Mi5 by mala byť v predaji ešte pred koncom roka, no pri Xiaomi sme už zvykli na oneskorenia.

XIAOMI Mi4 16GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Xiaomi Mi4 kúpite za 319,99 € v e-shope Smartzero.sk

Xiaomi sa však chce do tejto doby na trhu udržať a podľa najnovších informácií predstaví v lete vylepšenú verziu ich minuloročnej vlajkovej lode, ktorá by mala poniesť názov Xiaomi Mi4s. Tento smartfón by mal byť aktualizovaný o nový Snapdragon 810 procesor a novší 13 MPx fotoaparát s optickou stabilizáciou obrazu. Očakávať môžeme aj iné, čiastkové vylepšenia. Údajné Xiaomi Mi4s by malo byť predstavené 15. júla.

Zdroj: Phonearena.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú