banner-mi-notebook-air-13
Každý fanúšik technologických noviniek vie, že Xiaomi nie je len značka. Je to spoločnosť, ktorá sa stáva legendárnou vďaka ich skvelým a čoraz lepším zariadeniam, ktoré sú plné najlepších technológií. Xiaomi sa angažuje najmä v segmente smartfónov, no ani pri notebookoch nenecháva nič na náhodu. Čínsky Apple svoj prvý notebook predstavil v domovskej krajine len tento rok a teraz sa dostáva aj k nám na Slovensko.

Po skvelom notebooku Xiaomi Mi Notebook Air 12, ktorý disponuje 12,5″ obrazovkou, teraz prichádza na Slovensko aj jeho väčší brat, Xiaomi Mi Notebook Air 13 s veľmi žiadaným a kompaktným 13,3″ displejom. Displej notebooku ponúka jemné FullHD rozlíšenie, vďaka ktorému bude sledovanie filmov alebo hranie hier skvelým zážitkom. O výdrž sa stará veľká 5107 mAh batéria, ktorá notebooku energiu na viac ako 9 hodín sledovania filmov. Mi Notebook Air zvládne vďaka novému procesoru Intel Core i5-6200U Skylake aj náročnú prácu. Ten obsahuje 2 jadrá, z ktorých každé pracuje na takte 2,3 GHz a v prípade potreby vyššieho výkonu je k dispozícii automatické pretaktovanie na frekvenciu až 2,8 GHz, pričom čipset nespotrebuje viac ako 25 W energie. Pre hranie kvalitných hier je potrebná aj kvalitná grafická karta, ktorá nechýba ani tu. Vo vnútri zariadenia sa nachádza dedikovaná grafická karta Nvidia GeForce 940 MX s 1 GB GDDR5 pamäťou. Operačná pamäť o veľkosti 8 GB typu DDR4 sa postará o hladký chod systému a s použitím 256 GB SSD diskom je štart systému, ale aj načítanie súborov naozaj rýchle.

Xiaomi Mi Air 13,3 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

dsc_0012

Zobraziť slovenskú cenu Xiaomi Mi Notebook Air 13

Celý notebook je zabalený do krásnej hliníkovej konštrukcie, ktorá dodáva zariadeniu prémiový vzhľad. Hmotnosť zariadenia sa zastavila na 1,28 kg. Xiaomi myslelo aj na dostatočnú konektivitu a Mi Notebook Air 13 vybavilo obojstranným USB Type-C konektorom, HDMI a nesmú chýbať ani dva USB 3.0 porty, ktoré napríklad pri novom MacBook Pro už nenájdeme. Samozrejmosťou je aj 3,5 mm audio jack. O bezdrôtové pripojenie sa postará kvalitné WiFi 802.11ac a bezdrôtový prenos súborov zabezpečí aj Bluetooth 4.1. Nesmieme zabudnúť ani na prednú kameru s rozlíšením len 1 MPx, ktorá poslúži však len na prípadné videohovory. Notebook beží na najznámejšom operačnom systéme Windows 10. Spoločnosť nezabúda ani na synchronizáciu medzi ďalšími zariadeniami z vlastnej výroby, preto v notebooku ponúka aj špeciálny softvér Mi Sync, ktorý bude synchronizovať údaje a dáta medzi inými Xiaomi smartfónmi alebo tabletmi. Slovenská cenovka historicky prvého notebook od progresívneho Xiaomi opäť nepoteší. Ide o štvorciferné číslo, ktoré prekročilo hranicu 1000 €, konkrétne ide o cenu až 1071 €.

Exkluzívne: Testujeme Xiaomi Mi Notebook Air 13

dsc_0046

Čína na Slovensku