banner-mi-notebook-air-12
Napriek spoľahlivosti a rýchlosti čínskych e-shopov sa medzi nami nájdu stále takí, ktorí radšej nakupujú z tradičných slovenských stránok. Tie si neraz dokážu prihodiť poriadne tučnú maržu a Xiaomi Mi Notebook Air v 12,5″ verzii, ktorý práve zavítal na náš trh, rozhodne nie je žiadnou výnimkou. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Medzi hlavné prednosti tohto dlho očakávaného notebooku zo stajne spoločnosti Xiaomi patrí perfektné konštrukčné spracovanie a extrémne malé rozmery. Celý laptop, počnúc klávesnicou, je obalený kvalitným hliníkom, ktorý dokonale odzrkadľuje prémiovosť samotného prístroja. Jeho dizajn sa nesie v jednoduchých krivkách s minimalistickými prvkami. Po obvode notebooku sa nachádza jeden konektor USB 3.0, jeden USB Type-C port, jeden HDMI port a taktiež 3,5 mm audio jack slúžiaci na pripojenie slúchadiel. Po otvorení prístroja zaujme 12,5-palcová FullHD obrazovka s naozaj tenkými rámikmi, ktoré merajú menej ako 6 milimetrov. Vďaka minimálnym rozmerom si tento ultrabook zachováva priaznivú hmotnosť 1070 gramov, čo z neho robí ideálneho spoločníka pri cestovaní.

Xiaomi Mi Notebook Air 12 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

xiaomi-mi-notebook-air-13-testujeme-7

Ak nazrieme do útrob notebooku Mi Air, nájdeme tam procesor, ktorý je vďaka svojim menším rozmerom a stále solídnemu výkonu používaný v rôznych ultrabookoch. Týmto procesorom je Intel Core M3 taktovaný na frekvencii 2.2 GHz. Pri grafickom výkone mu dopomáha integrovaná grafická karta Intel HD Graphics 515, ktorá opäť výkonom neohúri, avšak netreba zabúdať, že táto verzia Xiaomi Mi Notebooku je určená prevažne na jednoduchú kancelársku prácu. Určenie do kancelárií sa odzrkadlilo aj na RAM pamäti, ktorá nadobúda veľkosť 4 GB a čo sa týka vnútornej pamäte, k dispozícii je 128 GB SSD disk. Ten je možné dodatočne rozšíriť o ďalší M.2 SSD disk. Priestor nad displejom v strede vypĺňa 1 MPx kamerka slúžiaca na videohovory a nezabudlo sa ani na Bluetooth 4.1 či skvelý touchpad, ktorý podporuje rôzne gestá.

Zobraziť slovenskú cenu Xiaomi Mi Notebook Air 12

xiaomi-mi-notebook-air-13-testujeme-9

Rovnako oceníte podsvietenú klávesnicu, ktorá vám dokáže uľahčiť písanie v tme. Windows 10 sa postará o podporu všetkého možného softvéru a v spojitosti s úsporným čipsetom a veľkou 600 Wh batériou dokáže ponúknuť tento laptop až 11 hodinovú výdrž na jedno nabitie. Xiaomi Mi Notebook Air 12 do svojej ponuky zaradil zatiaľ jediný predajcaK dispozícii je jeho strieborná verzia, ktorú si predajca cení na mastných 849 €. Na záver nám zostáva len dodať, že vylepšená verzia tohto notebooku s dedikovanou grafickou kartou, väčším interným úložiskom a výkonnejším procesorom už hodnú chvíľku prechádza našimi redakčnými testami, takže sa čo nevidieť môžete tešiť na detailnú recenziu.

TIP: Historicky prvý notebook od Xiaomi, Mi Notebook Air 13, máme v redakcii

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
11%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
22%
Neznášam to
67%
O autorovi
Patrik Tarics
Pre technológie dýcham! Okrem toho ma však zaujímajú aj dobré filmy, seriály, hudba a šport každého druhu. Ak chceš so mnou prehodiť pár slov, môžeš ma kontaktovať na mail [email protected]