Hodnotenie kvality fotoaparátov v smartfónoch má na starosť známy benchmark DxOMark, ktorý teraz odhalil nového kráľa lacných fotomobilov. Najkvalitnejšie fotografie dokáže podľa DxOMark vytvárať Xiaomi Mi Note 3, ktoré v testovaní kvality získalo až 94 bodov. 

Čínske Xiaomi prednedávnom predstavilo tretieho zástupcu línie Mi Note, ktorý nesie dizajnovú stránku vlajkovej lode Mi6. Nie je to však jediná vlastnosť, ktorú po tomto kúsku zdedil. Výrobca do Mi Note 3-ky totiž implementoval aj kvalitné snímače zadného fotoaparátu, ktoré výslednými fotografiami presvedčia aj tých najnáročnejších.

Najlepší fotoaparát smartfónov nie je z Kalifornie

Duálnemu fotoaparátu s rozlíšením 12 MPx na zadnej strane Xiaomi Mi Note 3 nechýba 2-násobný optický zoom či 4-osová stabilizácia, ktorá výrazne redukuje otrasy pri snímaní. Kým jeden z dvojice snímačov je širokouhlý a disponuje clonou f/1.8, druhý je zasa teleskopický a dostal clonu f/2.6. Kombinácia dvoch objektívov umožnila Xiaomi využiť aj režim Portrét, kde sa pozadie za objektom rozmaže, aby ten vynikol do popredia.

Nenechaj si ujsť
Xiaomi Mi Note 3 prichádza ako väčšia verzia Mi6-ky. Prekvapí použitými technológiami

Tento čínsky gigant mnohých doposiaľ nepresvedčil o kvalite svojich fotoaparátov, no to sa zmenilo testovaním modelu Mi Note 3 v benchmarku DxOMark. Celkové skóre 90 radí túto novinku až na pozíciu 9-teho najlepšieho fotomobilu na trhu. Xiaomi Mi Note 3 však pri teste dokázalo vyniknúť kvalitnými fotografiami, za ktoré si odnieslo úctyhodných 94 bodov a prekonalo tak aj iPhone 8 (93 bodov), HTC U11 (90 bodov) či Google Pixel (90 bodov). Testovanie videa prinieslo výsledné skóre 82. Kompletný test fotoaparátu si môžeš pozrieť na webe DxOmark.

Špičkový hardvér a najnižšia cena v histórii

Xiaomi Mi Note 3 sa okrem svojho kvalitného duálneho fotoaparátu môže pochváliť 5,5″ displejom s FullHD rozlíšením, odomykaním pomocou tváre, výkonným Snapdragon 660 procesorom, grafickým čipom Adreno 521, až 6 GB RAM pamäťou, 64 GB vnútornou pamäťou, 3500 mAh batériou s rýchlym nabíjaním či USB Type-C konektorom, ktorý okrem nabíjania slúži aj ako zvukový výstup.

Kúpiť Xiaomi Mi Note 3 za najnižšiu cenu na trhu
Zľavový kupón vo FonTech Shope

Duálny fotoaparát v Xiaomi Mi Note 3 svojimi kvalitami presvedčí mnohých záujemcov. Tí si ho môžu teraz zaobstarať za dokonalú cenu, ktorú nemajú k dispozícií ani domáci Číňania. Stačí, ak v našom FonTech Shope využiješ dostupný kupón, no rozhodne netreba dlho váhať, keďže dostupné je len obmedzené množstvo kusov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom