Predstavenie nových Huawei Mate 20 smartfónov spôsobilo obrovský ošiaľ. Je potrebné uznať, že latka bola nastavená naozaj vysoko. Pre konkurenciu bude prekonať či aspoň vyrovnať sa Mate 20/Mate 20 Pro teda ťažké. Mnohí výrobcovia sa však budú o to usilovne pokúšať. Jedným z nich je práve čínske Xiaomi, ktoré onedlho predstaví parádny kúsok v podobe Mi MIX 3. 

K predstaveniu novej vlajkovej lode Xiaomi, ktoré sa uskutoční v Pekingu, dôjde už 25. októbra. Ako to už býva zvykom, tak pred oficiálnym predstavením dochádza k viacerým špekuláciám a odhaleniam viacerých špecifikácií či funkcií. Inak to nie je ani v tomto prípade. Okrem dohadov sa tejto tradície uchopilo aj samotné Xiaomi, ktoré potvrdilo prvé špecifikácie Mi MIX 3. Okrem toho sa začali objavovať aj prvé oficiálne fotografie a upútavky na smartfón, ktoré čo to prezrádzajú o fotoaparáte a často skloňovanom výsuvnom mechanizme.

Očakávaná novinka teda naozaj má čo ponúknuť. Perfektný dizajn s minimálnymi rámikmi, výkonný procesor Snapdragon 845, 5G konektivita či 10 GB operačná pamäť. To však ani zďaleka nie je všetko. Súčasťou by malo byť  aj pokročilé 3D rozoznávanie tváre, snímač odtlačkov prstov zabudovaný v displeji a predovšetkým vylepšený fotoaparát. V rámci fotoaparátu už môžeme s istotou povedať, že predná duálna kamera prinesie 24 MPx a je súčasťou výsuvného mechanizmu. Celkovo Xiaomi smartfóny zaznamenali v tomto roku výrazné zlepšenie v oblasti fotoaparátu. Napríklad predchodca v podobe Mi MIX 2S dosiahol pri celkovom hodnotení fotoaparátu 97 bodov. Preto veríme, že Mi MIX 3 nesklame a prinesie vynikajúci fotoaparát. Pravdivosť ďalších očakávaných funkcií zistíme pravdepodobne až pri oficiálnom predstavení.

Súčasná podoba finálneho dizajnu však nebola počiatočným plánom spoločnosti. Xiaomi už v roku 2015 požiadalo o patent na výsuvnú kameru. Po niekoľkých testovacích pokusoch sa však rozhodli využiť výsuvný mechanizmus, ktorého súčasťou je aj kamera. To podľa ich slov prinesie lepší zážitok z celej obrazovky a položí tak základy pre vytváranie skvelých fotografií.

Zdá sa, že výsuvný mechanizmus bude dosť návykový

V súčasnosti, kedy sa smartfóny stávajú prakticky bezrámikovými nezostáva miesto na umiestnenie senzorov a selfie kamier. Je preto možné, že s takýmto riešením sa postupom času budeme stretávať čoraz častejšie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom