Pred pár dňami sme ti priniesli informáciu o tom, že Xiaomi chystá vylepšenú verziu smartfónu Mi MIX 2. Predpoklady hovorili o neuveriteľných špecifikáciach, ktoré by smartfón posunuli na vrchol rebríčkov.

V minulom roku bolo vydané Mi MIX 2, ktoré ponúklo nádherný bezrámikový dizajn, doplnený o keramiku a zlaté prvky na konštrukcii. Dlhšie sa však už šušká o tom, že čínsky výrobca by mal predstaviť jeho nasledovníka. Uniknuté fotografie a špecifikácie z čínskej socialnej siete Weibo ukazujú, že pôjde o špičku smartfónového sveta.

Vylepšený dizajn a duálny fotoaparát

Xiaomi Mi MIX 2S prinesie ešte tenšie rámčeky okolo displeja ako mal jeho predchodca. Po stránke dizajnu dôjde k presunu predného fotoaparátu zo spodnej strany do pravého horného rohu. Ten bol často kritizovaný pre jeho umiestnenie, nakoľko často došlo k jeho zakrývaniu rukou. Potvrdila to aj naša recenzia.

Nenechaj si ujsť!
Recenzia | Xiaomi Mi MIX 2 je majstrovským kúskom od Xiaomi, ktorému chýba tak málo k úplnej dokonalosti

O výkon sa postará procesor Snapdragon 845 s ôsmymi jadrami s taktom 2,8 GHz. Grafický výkon zas bude mať na starosť čip Adreno 630. Plnohodnotný multitasking zabezpečí 8 GB pamäť RAM typu LPDDR4X. Vnútorné úložisko ponúkne kapacitu až 256 GB. Pri Mi MIX 2 bol jedným z nedostatkov aj slabší fotoaparát. To by sa však mohlo zmeniť s príchodom duálneho fotoaparátu s rozlíšením 12 MPx a optickým zoomom.

Nebude chýbať ani plná podpora LTE sietí a informácie hovoria aj o snímači odtlačkov prstov, ktorý má byť integrovaný v displeji. Aj v tomto prípade vsadí výrobca na keramické telo, ktoré zariadeniu dodá dávku luxusu. Ďalšie informácie by sme sa mohli dozvedieť už na konferencii MWC v Barcelone, ktorá začína 26. februára.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom