A je to kompletné. Xiaomi predstavilo doposiaľ najkrajšiu a zároveň najdrahšiu verziu svojho dizajnového skvostu Mi MIX 2.

Mi MIX 2, známy predovšetkým svojím Full screen displejom, sa spočiatku predávalo iba vo verzii s hliníkovým rámom v spojení s keramickou zadnou stranou. Neskôr ale čínsky výrobca prišiel s unibody keramickým prevedením, ktoré už kov úplne postráda a celý obal zariadenia je tak vyrobený z keramiky.

Prichádza edícia Starck

Avšak až doteraz existovalo iba biele celokeramické prevedenie, ktoré nemusí ulahodiť každému. Xiaomi  však konečne skompletizovalo celú líniu Mi MIX 2. Novinkou je teda celokeramická čierna limitovaná edícia Starck, ktorá zdedila meno po autorovi jej dizajnu – renomovanému dizajnérovi Philippe Starckovi. Kvôli nemu bolo dokonca zo zadnej strany odstránené logo Xiaomi a nahradil ho Starckov podpis.

Rovnaké špecifikácie, vyššia cena

Vnútorná výbava smartfónu sa vôbec nezmenila a je zhodná s tou v bielom modeli. Používateľ sa teda bude pozerať na rozmerný 5.99-palcový IPS displej s pomerom strán 18:9 a rozlíšením 1080 x 2160 pixelov. Vďaka úzkym rámikom je však zariadenie oveľa menšie než iné s 5.5-palcovým displejom. Výkon dodáva naďalej Snapdragon 835, pamäť RAM dosahuje až 8 GB a úložisko má kapacitu 128 GB.

Nenechaj si ujsť
Konečne unikli špecifikácie Xiaomi Mi7. Pravá vlajková loď z Číny rozhodne zamieša kartami

Na zadnej strane je použitý rovnaký fotoaparát ako vo vlajkovej lodi Mi6 – až na to, že nie je duálny. Jedná sa teda o Sony IMX386 s rozlíšením 12 MPx, veľkosťou pixelov 1.25μm, clonou f/2.0 a 4-osovou optickou stabilizáciou obrazu. Predný fotoaparát má rozlíšenie 5 MPx. Veľkosť akumulátora dosahuje priemerných 3400 mAh a prítomná je tiež rýchlonabíjacia technológia Quick Charge 3.0.

Cena bola nastavená na 4999 juanov, čo je v prepočte 641 €. Rovnaký model v bielom prevedení pritom v domácej Číne stojí zhruba 603 €. Pokiaľ sa aj tebe zdajú byť tieto čiastky príliš odvážne, stále môžeš siahnuť po Mi MIX 2 s hliníkovým rámom a menšími pamäťami. Ten ťa v našom FonTech Shope vyjde iba na 418,76 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom