Široká ponuka produktov tohto čínskeho giganta sa opäť raz rozrastá o ďalšiu novinku. Je ňou projektor, ktorý vznikol pomocou crowdfundingovej kampane a za jeho produkciou stojí dcérska spoločnosť Mijia. Nový Xiaomi Mi Home Projector Lite v sebe skrýva výbavu drahších kúskov, spolu so skvelým zvukom, no za omnoho výhodnejšiu cenu.

Hoci je Xiaomi pre mnohých známe len vďaka svojim smartfónom a gadgetom, vo svojej ponuke má toho ešte mnoho, čo môžu zákazníci objavovať. Teraz sa portfólio spoločnosti rozšírilo o nový produkt, ktorým je ďalší domáci projektor. Tento gigant má na konte už niekoľko skvelých projektorov, no ich cena nie je práve najnižšia. Xiaomi ale ukázalo nový Mi Home Projector Lite, ktorý je dostupnejšou verziou svojho vybavenejšieho predchodcu.

Skvelý domáci projektor s vynikajúcou cenovkou

Tento výrobca teraz bral ohľad aj na menej náročných používateľov, pre ktorých zvládne táto „Lite“ novinka premietať obraz s pomerom strán 1,2:2 vo FullHD kvalite a o veľkosti od 40″ až do 200″ pri svietivosti 500 ANSI lúmenov. V 15 cm vysokej konštrukcii o hmotnosti len 1,3 kg však nájdeme aj spoľahlivú LED diódu, ktorá vydrží premietať obraz až 30 000 hodín.

Nenechaj si ujsť
Xiaomi všetkých prekvapilo novým smartfónom. Má okrúhly výrez v displeji a hlavne výbornú cenu

K obrazu sa pridáva aj skvelý zvuk, ktorý prináša technológia Dolby Atmos a DTS. Xiaomi ale nezabudlo ani na dostatočnú konektivitu, kde svoj nový projektor vybavilo USB a HDMI portom, pričom môže používateľ využiť aj 3,5 mm audio jack. Pre ešte kvalitnejší obraz je dostupný aj štandard HDR10, ktorý filmom pridá ostrosť a širšiu paletu farieb.

Základom tejto novinky je tiež softvér spoločnosti, MIUI TV OS, známy z jej televízorov, ktorý prináša aj podporu pre hlasové ovládanie. Nový Xiaomi Mi Home Projector Lite je zatiaľ dostupný len v crowdfundingovej kampani v domácej Číne, kde si ho môže zákazník zakúpiť za skvelú cenu zhruba 280 €. Po ukončení kampane sa cena zvýši na 320 €. K dispozícii je však len biele farebné prevedenie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP