Keď v minulom roku predstavila spoločnosť Xiaomi model Mi A1, spôsobila medzi používateľmi rozruch. Vôbec po prvýkrát bolo predstavené zariadenie s čistým Androidom a ľudia si ho veľmi rýchlo obľúbili.

Model, ktorý je súčasťou programu Android One učaroval aj nám. S cenovkou pod 200 eur ide rozhodne o jeden z najlepších smartfónov na trhu (v rámci kategórie). Niet preto divu, že sa čoraz viac objavujú správy, ktoré hovoria o jeho nástupcovi. Nechýbajú dokonca aj prvé fotky.

Obrovský displej bez výrezu

Fotografie neznámeho Xiaomi smartfónu sa objavili na portály Slashleaks. Aj keď nie je presne dané, o aké zariadenie pôjde, do úvahy pripadajú len dve možnosti. Buď to bude nasledovník Mi A1, prípade Xiaomi Mi 5X. Nakoľko smartfóny z ostatných modelových radov už boli predstavené (Mi 7 to určite nebude). V kategórií operačný systém však figuruje Android, čo skôr inklinuje k Mi A2, keďže Mi A1 disponuje čistým Androidom bez akejkoľvek nadstavby. Čo sa týka bližších špecifikácii, tak tie sú zatiaľ ukryté pod rúškom tajomstva.

Nenechaj si ujsť!
Xiaomi to konečne dokázalo. Mi MIX 2S má piaty najlepší mobilný fotoaparát na svete

V priloženom dokumente sa len uvádza, že zariadenie príde s 5,99″ displejom, s pomerom strán 18:9. Rozmery zariadenia majú byť 158,8 x 75,54 x 7,3 mm. Z obrázkov je tiež zrejmé, že smartfón nebude mať výrez v hornej časti displeja a na zadnej strane sa bude nachádzať duálny snímač. Celé to bude poháňať batéria s kapacitou 2910 mAh, čo je relatívne malá hodnota. Xiaomi je však známe svojou perfektnou optimalizáciou a v kombinácií s úsporným hardvérom, to nemusí byť tak zlé.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom