Čínske Xiaomi sa v minulom roku rozhodlo priniesť zákazníkom okrem modelov so svojou nadstavbou MIUI aj čistý Android. Model Mi A1 tak ponúkal rovnaké špecifikácie ako Mi 5X, no pýšil sa nepoškvrneným operačným systémom Googlu. Po predstavení Xiaomi Mi 6X onedlho príde na svet aj jeho dvojča s označením Mi A2, ktoré dostane totožnú výbavu a Android 8.1 Oreo bez nadstavby MIUI.

Samotné Xiaomi príchod tejto novinky dosiaľ nepotvrdilo, no jeden z online predajcov sa ho rozhodol predbehnúť. Na internete sa tak objavili informácie o očakávanom Xiaomi Mi A2, ktoré by malo byť predstavené už o pár týždňov.

Rovnako skvelé Xiaomi s čistým Androidom

S istotou je možné už teraz povedať, že táto novinka bude postavená na základoch modelu Mi 6X. Rovnako ako tento kúsok, aj nová A2-ka dostane do vienka 6″ IPS LCD displej s FullHD+ rozlíšením. Konštrukcia oboch smartfónov bude taktiež rovnaká a výrobca ich od seba dizajnom odlišovať nebude. V útrobách Xiaomi Mi A2 tak nájdeme nový procesor Snapdragon 660, ktorý sa pri výpočtoch spolčí so 4 GB, alebo 6 GB operačnou RAM pamäťou. Jej veľkosť však bude závisieť od kapacity interného úložiska.

Nižšia výkonová verzia so 4 GB RAM tak so sebou prinesie 32 GB, respektíve 64 GB vnútornej pamäte. S modelom vybaveným 6 GB RAM-kou príde 64 GB ROM a najvyšší variant prinesie až dvojnásobné úložisko so 128 GB kapacitou. Dá sa však predpokladať, že táto verzia nebude podporovať pamäťové microSD karty. Výsadou Xiaomi Mi A2 bude účasť v projekte Android One, ktorý prináša používateľom rýchlejšie aktualizácie čistého Androidu.

Nenechaj si ujsť
Xiaomi Mi Max 3 bude ešte väčší a výkonnejší. Takúto výbavu má priniesť

S novinkou tohto čínskeho výrobcu príde aj nový Android 8.1 Oreo, ktorý ale časom rýchlo nahradí vyvíjaný Android P. Zdrojom energie pre Mi A2 bude batéria o kapacite 3010 mAh. Na zadnej stene tiež môžeme očakávať prítomnosť duálneho fotoaparátu s 12 MPx a 20 MPx snímačom, pričom druhý spomínaný nájdeme aj na prednej strane v úlohe selfie fotoaparátu. Kvalita snímok tak bude rovnako vysoká ako u aktuálneho modelu Mi 6X, u ktorého Xiaomi prekvapilo aj skvelou cenou. Inak tomu nebude ani v prípade jeho súrodenca s čistým Androidom.

Cenou nesklame

Ten by sa mal podľa uniknutých informácií začať predávať v základnej verzii so 4 GB RAM a 32 GB ROM za 290 dolárov. Stredný variant so 64 GB ROM bude niesť cenu 330 dolárov. Najvybavenejší model so 6 GB RAM a 128 GB ROM si zákazník kúpi už za 370 dolárov. Xiaomi tak predstavením modelu Mi A2 opäť potvrdí očakávania zákazníkov, ktorým túto novinku dopraje v troch farebných verziách. Na výber bude modré, čierne, alebo zlaté prevedenie. Predaj by mal byť spustený 8. augusta a predstavenie teda môže spoločnosť zrealizovať v priebehu júla. Ostáva tak už len čakať, kým túto udalosť Xiaomi potvrdí oficiálnou cestou.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú