Známy čínsky výrobca smartfónov Xiaomi sa chystá predstaviť novú generáciu phabletu s názvom Mi Max 3. Bude sa jednať o akéhosi nástupcu predchádzajúceho Mi Max 2, ktorý bol predstavený v júli minulého roku v Indii. 

To, že Xiaomi okrem svojich aktuálnych vlajkových lodí pripravuje nový phablet nadpriemerných rozmerov po svojich predchodcoch, sa už akú takú dobu vie. Nedávny únik informácií čínskeho webu Weibo však odhaľuje bližšie špecifikácie tejto očakávanej júlovej novinky.

Lepší brat minuloročného Mi Max 2

Podľa nich by malo Xiaomi Mi Max 3 bežať na operačnom systéme Android 8.1 Oreo MIUI 10. Trochu pre porovnanie s vlaňajším Mi Max 2: ten bol poháňaný 4 GB RAM, procesorom Qualcomm Snapdragon 625 a Androidom 7.0 Nougat. V tom prichádza samozrejme ďalšie zlepšenie. Jedná sa o konkrétne druhý smartfón tejto čínskej spoločnosti, ktorý má prísť s čipsetom Qualcomm Snapdragon 710. Ten zatiaľ nájdeme iba v Xiaomi Mi 8 SE.

Ešte väčší displej, gigantická batéria

Smartfóny dosahujú rok čo rok gigantickejšie rozmery a nie je tomu inak ani pri tejto novinke. Všetko bude skryté pod 6,99 palcovým LCD displejom s pomerom strán 18:9. Dostane sa mu teda užší a vyšší displej so štíhlejšími rámikmi.

Zobraziť celú galériu (2)
Koncept Xiaomi Mi Max 3

V porovnaní s Mi Max 2 má nastať menšia zmena i v batérii, ktorá bude mať neskutočných 5500 mAh. I keď tá vzhľadom na rozmery nemusí byť zrovna extra pridanou hodnotou. Novinkou sa stane podpora rýchleho nabíjania Quick Charge 3.0.

Dve možnosti

Informácie zverejňujú i novinku ohľadom dostupnosti. Mi Max 3 by mal prísť v dvoch rôznych variantoch, z čoho prvá bude 3 GB + 64 GB verzia a druhá 4 GB+128 GB.

Bližšie správy ohľadom presného dátumu zverejnenia a ceny zatiaľ stále nie sú známe. Očakáva sa však, že Xiaomi zanechá cenovú politiku i pri tejto novinke a možno vzhľadom na modernejší displej a pár inovácií by sa mohlo jednať o mierne jej mierne navýšenie. Nebude to ale určite nič katastrofálne a pokiaľ vám nevadí, že sa nejedná o smartfón kompaktných rozmerov, nie je nad čím váhať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom