Už budúcu stredu budeme svedkami debutu novej vlajkovej lode od Xiaomi, ktorá sa doteraz ukazovala len na niekoľkých uniknutých fotografiách. Teraz sa však spoločnosť prekonáva a prezradzuje všetky informácie na svojej facebookovej stránke. Oficiálne správy priamo od Xiaomi dokazujú, že nový model Mi 9 bude skutočnou beštiou, ktorá prekoná aj najväčších konkurentov.

Pred premiérou nových smartfónov sa snažia výrobcovia zákazníkov navnadiť prostredníctvom nejasných únikov, prípadne k tomu dopomáhajú aj reálne fotografie zariadení či ďalšie informácie. Xiaomi však teraz posunulo odhaľovanie nepredstaveného modelu na nový level a jeho výbavu ukázalo na facebookovej stránke do detailov. Vďaka tomu sme sa mohli o Mi 9-ke dozvedieť ďalšie informácie ešte pred oficiálnym predstavením, ktoré je naplánované na 24. februára.

Xiaomi ukázalo Mi 9-ku v plnej paráde

V prvom rade sa potvrdzuje samotný dizajn zadnej steny tejto novinky, ktorý bude totožný ako na doterajších reálnych fotografiách. Sklenenú stenu obsadí hlavný triple fotoaparát pokrytý zafírovým sklom, ktorý prinesie 48 MPx snímač s clonou f/1.75 a 0,8 µm pixelmi. Tie bude možné zlúčiť do veľkosti 1,6 µm pre vytvorenie 12 MPx fotografie. S ním bude spolupracovať aj 16 MPx širokouhlý objektív so 117° uhlom záberu, ktorý prinesie clonu f/2.2 a pixely o veľkosti 1 µm.

Do tretice sa dočkáme tiež 12 MPx teleobjektívu s 2-násobným optickým priblížením, clonou f/2.2 a 1 µm pixelmi. Výrobca prezradil aj to, že s takýmto fotoaparátom budeme môcť fotiť objekty len zo vzdialenosti 4 cm. Xiaomi teda na fotografickej stránke svojej vlajkovej lode poriadne zapracovalo, no ako je na tom výkonová časť? Tu čínsky gigant stavil na Snapdragon 855, ktorý je aktuálne najvýkonnejším mobilným procesorom na trhu.

Zobraziť celú galériu (11)
@xiaomiglobal/Facebook

Nenechaj si ujsť
Xiaomi smartfóny dostanú vyznamnú novinku. Do MIUI 10 putuje dlho očakávaný prvok

Dokazujú to aj výsledky Mi 9-ky v benchmarku Antutu, ktorý jej výkon ohodnotil na ohromných 387 851 bodov. Spolu s týmto silným procesorom príde aj veľká operačná RAM pamäť. Tu ale Xiaomi s odhaľovaním nekončí a ukázalo aj zmeny displeja tejto nepredstavenej novinky. Obrazovka bude ešte väčšia ako v prípade modelu Mi 8.

Zobraziť celú galériu (11)
@xiaomiglobal/Facebook

Jej spodný rámik bude podľa oficiálnej fotografie až o 40 % tenší. Zadná časť smartfónu pritom príde v troch farebných prevedeniach. Okrem klasickej čiernej sa môžeme tešiť aj na gradient farby, ktoré budú kombinovať modrý odtieň s ružovým, respektíve modrú farbu s fialovou a zelenou.

Nepotvrdenou otázkou stále ostáva, kam sa podel snímač odtlačkov prstov. Mnohé informácie naznačujú, že sa ocitne priamo v displeji, podobne ako u Xiaomi Mi 8 Pro, no tentokrát môže byť táto technológia ešte dokonalejšia. To nám však prezradí až výrobca počas stredajšieho debutu Mi 9-ky, kde sa dozvieme aj ceny tohto nového skvostu z Číny.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP