Už o pár dní nám Xiaomi odhalí nového zástupcu Mi-línie. Spolu s ním sa má na svetlo sveta dostať aj nový fitness náramok Xiaomi Mi Band 3. Okrem nového Xiaomi Mi7 a vylepšeného nástupcu najpopulárnejšieho fitnes náramku môže spoločnosť počas predstavenia ukázať aj svoj výročný smartfón, ktorý ponesie označenie Mi8.

O špeciálnom smartfóne z dielne Xiaomi špekuluje internet už dlhú dobu. Teraz nám uniknuté fotografie balenia a predného panela naznačujú, že sa výročné Xiaomi Mi8 môže stať onedlho skutočnosťou. Tým by tak spoločnosť fanúšikom pripomenula svoje ôsme výročie, ktoré bude reprezentovať práve táto vlajková loď.

Konkurent pre iPhone X priamo z Číny

Jej čierne balenie bude podľa fotografie na sebe niesť číslicu „8“ v šedom odtieni. V pravom hornom rohu nemá chýbať ani logo Xiaomi. Viac detailov o podobe prednej steny Mi8-ky však odhaľuje sklo, ktoré okrem tenkých rámikov disponuje aj kontroverzným výrezom. V ňom sa nachádza hneď niekoľko otvorov, ktoré môžu indikovať prítomnosť snímačov pre 3D skenovanie tváre používateľa. Dva otvory by však mali byť vyhradené pre duálny predný fotoaparát. Výrez displeja tak bude značne širší a podobou nebude utekať ďaleko za tým, ktorý sme videli vo výročnom iPhone X.

Nenechaj si ujsť
Xiaomi môže koncom mája spôsobiť veľký tresk: Mi7 a Mi Band 3 majú byť predstavené spolu

Doteraz sa totiž šepkalo, že Xiaomi pripravuje pre funkciu Face ID od Apple vlastného konkurenta, ktorý by mohol mať premiéru práve v modeli Mi8. Fanúšikov smartfónov bez rámikov však môže mierne sklamať spodná „brada“ panela, kvôli ktorej nebude táto výročná novinka spoločnosti až tak celkom bezrámiková. Aj tých najnáročnejších používateľov ale poteší výkonný hardvér, ktorý bude v takejto vlajkovej lodi samozrejmosťou. O výkon sa postará procesor Snapdragon 845, ktorý by mal spolupracovať s operačnou RAM pamäťou o veľkosti až 8 GB. Zaostávať nebude ani interné úložisko, ktoré príde s kapacitou 128 GB.

Z celej výbavy by však mohol vytŕčať zabudovaný snímač odtlačkov prstov v displeji, ktorý sa teraz ukázal aj na uniknutom videu. Istou výbavou bude predinštalovaný operačný systém Android 8.0 Oreo. Pokiaľ by sa Xiaomi rozhodlo osláviť svoje ôsme narodeniny predstavením takéhoto špičkového modelu, fanúšikovia by rozhodne neprotestovali. Čínsky gigant by sa tak pridal k ďalším, ktorí pri príležitosti výročia predstavili špeciálny smartfón. Stále ale ešte existuje možnosť, že kvôli poverčivosti spoločnosť označenie Mi7 preskočí a miesto neho tak uvidíme predstavenie modelu Mi8.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom