Takmer pred mesiacom bola oficiálne predstavená vlajková loď Xiaomi Mi 8. Predaj sa začal v domovskej Číne a neboli poskytnuté bližšie informácie ohľadom dostupnosti v iných krajinách. Až doteraz!

Vlajková loď Mi 8 sa po ani nie mesiaci od oficiálneho predstavenia v Číne blíži priamo do Európy. Konkrétne sa predaj začína vo Francúzku a Rusku. Tieto informácie boli uverejnené na oficiálnom fóre Mi. Zatiaľ žiaľ bez špecifických informácií, kde presne budú dostupné. Online weby týchto krajín tiež ešte neposkytujú žiadne informácie, no je len otázkou času, kedy tomu tak bude. Cena zostáva taktiež záhadou.

Tým to ešte nekončí

Ďalšou dobrou správou, ktorú bolo možné vidieť ešte pred oficiálnym spustením, je plagát potvrdzujúci pár ďalších krajín, kde by postupom času smartfón mohol docestovať. Patrí medzi ne Egypt, Španielsko, India, Taliansko, Rusko a Vietnam.

Pripomienka parametrov

Pre osvieženie pamäti, smartfón prichádza s AMOLED displejom s rozlíšením 2248 x 1080 pixelov, obsahujúcim notch  a jasom 600 nitov. Procesor poháňaný tento hardware je Snapdragon 845 spolu s 6 GB RAM a 3 možnosťami vnútornej pamäte: 64/128/256. I keď displej nepriniesol žiadnu revolúciu, zaujímavým je, že sa jedná o prvé zariadenie Android, ktoré má podobne ako iPhone funkciu rozpoznávania tváre. To funguje pomocou infračervenej kamery a snímania až 4096 bodov na tvári. Batéria má kapacitu 3400 mAh a samotný MIUI 10 prináša perfektné nadstavbové vylepšenia, ktoré zahŕňajú širokú podporu gest na obrazovke. Tie sú tak doladené, že v mnohých prípadoch vďaka nim odpadá potreba používať na zariadení tlačidlá.

Neznáma cena neodrádza

I keď je cena pre tieto krajiny zatiaľ neznáma, pri Xiaomi sa určite nie je čoho obávať. Už teraz je možné dostať túto novinku v Číne aj pod 600 dolárov, čo je na novinku disponujúcu množstvom fantastických parametrov, zahrňujúcich nejednu inováciu viac než výborné. Ostáva teda už len počkať na vyjadrenie, kedy bude smartfón presne dostupný aj u oficiálnych európskych distribútoroch.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom