Dnes bola predstavená nová vlajková loď Xiaomi Mi 8, ktorá ponúka to momentálne najlepšie na trhu a pridáva niečo naviac, čím ide o subjektívne najlepší smartfón na trhu. Špecifikácie sú jedna vec a v tomto prípade niet čo vytknúť. Veľa ľudí sa však zaujíma aj o jednu dôležitú, vec a to je neslávne známe LTE pásmo B20, ktoré funguje na 800 MHz frekvencii.

Pravda je taká, že väčšina výrobcov nemá záujem o implementáciu tohto pásma. V Číne nie je tak využívané a nachádza sa hlavne v Európe a Rusku. Nakoľko je väčšina čínskych smartfónov určená hlavne na domáci trh, je podpora tohto pásma skôr ojedinelým javom. Čo je veľká škoda, pretože to je často dôvod, prečo sa používateľ nakoniec rozhodne pre iný smartfón.

Najnovšie Xiaomi Mi 8 a Mi 8 Explorer Edition s plným LTE

Podobne na tom je aj Xiaomi, ktoré síce predstavil aj globálne verzie, ktoré dané pásmo podporovali, no ich vydanie prišlo o čosi neskôr. Nedávno však Xiaomi expandovalo aj na európsky trh a ak tento krok myslí vážne, na podporu všetkých LTE pásiem nesmie zabudnúť. Našťastie to spoločnosť berie na vedomie a novinky sú tak vybavené plným LTE. To je veľmi dobrá správa hlavne pre Slovensko a Česko, kde je pásmo B20 využívané najviac.

Nenechaj si ujsť!
Xiaomi Mi 8 oficiálne: AMOLED displej s výrezom, fotoaparát lepší ako v iPhone X a cena, ktorou opäť zavarí konkurencii

S touto správou si tak Xiaomi určite polepšilo a svoje vlajkové lode ešte viac zatraktívnilo. Okrem obrovského výkonu, rozšírenej podpore umelej inteligencie či 3D skenu tváre si odteraz budeš môcť vychutnávať aj rýchle 4G siete. Veríme, že postupne sa k tomuto odhodlá čoraz viac výrobcov, nakoľko čínske smartfóny sú z roka na rok obľúbenejšie a dostávajú sa aj do tradičných slovenských obchodov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom