Slávnostná konferencia Xiaomi v čínskom Šenzene je úspešne za nami a spoločnosť predstavila niekoľko noviniek. Okrem nadstavby MIUI 10, sme sa dočkali aj smartfónu Xiaomi Mi 8 a potvrdili sa aj posledné špekulácie, ktoré hovorili o špeciálnej edícii tohto zariadenia.

Xiaomi nám skutočne predstavilo upravenú verziu svojho výročného smartfónu s názvom Xiaomi Mi 8 Explorer Edition. Prináša veľmi podobnú výbavu ako Mi 8, avšak v niekoľkých kľúčových smeroch ponúkne špecifikácie, po ktorých mnohý fanúšikovia tak veľmi túžili. Preskočíme teda niektoré maličkosti a ideme hneď na to hlavné:

Snímač odtlačkov prstov v displeji

Mnohé špekulácie pred dnešným dňom hovorili o prítomnosti snímača odtlačkov prstov pod displejom v novom smartfóne od Xiaomi. Zatiaľ čo Mi 8 nám takúto radosť ešte nepriniesol, špeciálna Exporer Edition už áno. Xiaomi sa tak zaraďuje len k hŕstke výrobcov, ktorý už disponujú touto technológiou ako Vivo a Huawei. Uvidíme ako riešenie od Xiaomi bude fungovať pri reálnom používaní.

3D skenovanie tváre

Snímač odtlačkov pod displejom však nebude jedinou pokročilou možnosťou ako odomknúť nové zariadenie. Xiaomi Mi 8 Explorer Edition totiž vo svojej výbave nesie aj senzory pre 3D skenovanie tváre, ktoré poznáme z iPhone X v podobe FaceID. Čínsky výrobca tak aj v tomto smere ukazuje, že patrí k najinovatívnejším spoločnostiam a medzi Androidmi predbieha aj giganta akým je Samsung.

Priehľadný zadný kryt smartfónu

Dizajn nových smartfónov zažíva v poslednom období celkom pestré obdobie. Výrobcovia zmenšujú rámiky okolo displejov, prináša dva až tri fotoaparáty, no a karty zamiešal aj výrez v obrazovkách. Xiaomi pri MI 8 Explorer Edition volí prístup, ktoré sme poznali skôr len z videí YouTuberov a nie pri komerčne vyrábaných smartfónoch. Najpokrokovejší smartfón od čínskeho výrobcu totiž prináša prehľadný zadný panel, ktorý bude odhaľovať vnútorný hardvér. Vlastnosť, ktorá rozhodne očarí mnohých fanúšikov a s týmto zariadením bude majiteľ rozhodne pútať pozornosť.

Cena a hardvér

V ostatnej výbave Mi 8 Explore Edition ponúka vysoký štandard z klasickej Mi 8 aj keď Xiaomi ešte úplne nepotvrdilo všetky špecifikácie. Procesorom zariadenia je Snapdragon 845, pričom novinka ponúkne 8 GB RAM a 128 GB vnútornej pamäte. Čo sa týka displeja potvrdené informácie zatiaľ nemáme. Cena je stanovená na domácom trhu na 3699 juanov, čo je v prepočte približne 495 €. S týmito vlastnosťami bude Xiaomi patriť jednoznačne k najzaujímavejším zariadeniam vôbec.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú