Nedávno k nám do redakcie dorazila exkluzivita v podobe Xiaomi Mi 8 Explorer Edition. Vrcholový model tejto vlajkovej lode už intenzívne testujeme, aby sme ti mohli naň priniesť v blízkej dobe recenziu.

Xiaomi Mi 8 Explorer Edition prichádza ako jeden z mála modelov s čítačkou odtlačkov prstov priamo v displeji. Túto možnosť stále ponúka veľmi málo výrobcov a Xiaomi sa tak môže radiť medzi priekopníkov (spoločne s Vivo a Oppo). Naživo smartfón vyzerá omnoho lepšie ako na fotografiách a na atraktivite mu neuberá ani falošné zobrazenie komponentov na zadnej strane.

Exkluzívna ponuke len vo FonTech Shope

Navyše sme naň získali aj exkluzívny kupón, ktorý nájdeš len v našom FonTech Shope. K dispozícii je však obmedzený počet kusov, tak ak sa chceš odlíšiť od davu a vlastniť tento mimoriadny kúsok, na dlhé rozmýšľanie tu niet priestoru

Kúpiť Xiaomi Mi 8 Explorer Edition s čítačkou odtlačkov v displeji za 584 €
Bezpečný nákup cez FonTech Shop

Priamo v objednávke stačí zadať kupón XTYQUNLT, ktorý ti zrazí cenu na prijateľných 584 €. Dostupná je aj doprava prostredníctvom EU Priority Line, ktorá stojí len zopár eur, no ochráni ťa pred ďalšími poplatkami.

Extravagantný v každom smere

Xiaomi Mi 8 Explorer Edition prináša veľmi podobnú výbavu ako Mi 8, avšak v niekoľkých kľúčových smeroch ponúkne špecifikácie, po ktorých mnohý fanúšikovia tak veľmi túžili. V prvom rade je to čítačka prstov priamo v displeji, čím sa Xiaomi zaradilo medzi veľmi úzku skupinu výrobcov, ktorí toto riešenie ponúkajú. Ďalej je to 3D sken tváre, čím sa Xiaomi stalo jedným z prvých Androidov, ktoré túto funkciu ponúka. Potvrdila sa tak skutočnosť, že Xiaomi patrí medzi najväčších inovátorov. Nemalou odlišnosťou od klasickej verzie je aj prehľadný zadný kryt, ktorý síce neukazuje úplnú skutočnosť, no dokážu zaujať nejedného okoloidúceho. Čo sa týka samotných hardvérových špecifikácií, tak v tomto smere sa verzia Explorer Edition príliš neodlišuje.

Procesorom je známy Snapdragon 845, ktorý je doplnený o 8 GB RAM a 128 GB vnútornú pamät. Predný fotoaparát má rozlíšenie 20 MPx a je to vôbec prvým Androidom, ktorý prichádza s už spomenutým  3D rozpoznávaním tváre. Displej prichádza s uhlopriečkou 6,21″ a ide o Super AMOLED od Samsungu.

Na hornej strane ho zdobí kontroverzný výrez v displeji, ktoré je však možné softvérovo skryť. Zadný fotoaparát je duálny s rozlíšením 12 MPx a kvalitou sa radí medzi najlepšie fotoaparáty na trhu. Primárny snímač má svetelnosť f/1,8 a veľkosť pixelov 1,4 μm. Sekundárny má veľkosť pixelov 1 μm a svetelnosť f/2,4.  Ten dosiahol v hodnotené DxOmark výborné skóre 105 bodov.

Xiaomi Mi 8 EE prichádza tiež s vylepšeným duálnym GPS modulom, ktorý ponúkne vysokú presnosť. Nový modul prináša odchýlku len 30 cm. Lepší signál a presnosť oceníš predovšetkým v zastavaných mestách, v budovách, prípadne na horách či v lese. Nechýba ani podpora VoLTE či Bluetooth 5.0. Batéria má kapacitu 3000 mAh a podporuje rýchle nabíjanie Quick Charge 4+. Konečne sme sa tiež dočkali kompletnej podpory LTE v Európe a to vďaka prítomnosti B20 pásma. Teraz tak máš ideálnu príležitosť zaistiť si jeden z najočakávanejších smartfónov tohto roka.

Výsledná cena po aplikovaní kupónu:

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú