Xiaomi sa vo svete preslávilo svojimi kvalitnými a cenovo dostupnými smartfónmi, ktoré s obľubou vo svojich vreckách nosia milióny zákazníkov. Jeden z najlepších modelov strednej triedy, Xiaomi Mi 5X, nedávno dostal svojho nového nástupcu, ktorý prináša mnohé vylepšenia. S novým dizajnom, lepšími fotoaparátmi a ešte vyšším výkonom si chce teraz Xiaomi Mi 6X zákazníka získať aj nízkou cenou.

Pri návrhu tejto novinky stavilo Xiaomi na osvedčený a kvalitný hliník, z ktorého vyrobilo konštrukciu smartfónu a jeho ladné línie. S celkovou hrúbkou len 7,3 mm tak toto tenké telo padne do rúk každému používateľovi, ktorý ostane prekvapený aj nízkou hmotnosťou len 168 gramov. V tejto konštrukcii sa však skrýva výbava, ktorá poteší aj náročnejších zákazníkov.

Výbava hodná vyššej ceny

Prednú stenu okupuje veľký 5,99″ displej s FullHD+ rozlíšením, pomerom strán 18:9 a tenkými rámikmi po svojich bokoch. Pred poškodením je obrazovka chránená ochranným sklom Gorila Glass 3. Pre milovníkov selfie fotografií si Xiaomi pripravilo prekvapenie v podobe 20 MPx snímača Sony IMX376 s nízkou clonou f/1.75. Najväčšou doménou tohto objektívu je jeho spolupráca s umelou inteligenciou, ktorá vylepšuje každý zachytený záber, a to aj pri horšom svetle.

Na kvalitu Xiaomi dalo aj pri vývoji zadného duálneho fotoaparátu. Ten sa skladá z dvoch snímačov o rozlíšení 20 MPx a 12 MPx, ktoré disponujú pixelmi veľkými 1.25 µm a clonou f/1.8. Pri fotografovaní hlavným fotoaparátom sa môže používateľ spoľahnúť aj na optické priblíženie a umelú inteligenciu s automatickým rozpoznávaním scény. Tu však pozitíva Xiaomi Mi 6X ani zďaleka nekončia.

V jeho útrobách sa totiž skrýva nový procesor Snapdragon 660 a jeho 8 jadier, ktoré pri výpočtoch spolupracujú v tomto prípade so 4 GB RAM. Táto verzia do výbavy dostala taktiež interné úložisko o kapacite 64 GB. Všetok hardvér pritom napája slušná 3010 mAh batéria, ktorej šťavu je v prípade potreby možné dobiť cez USB-C port technológiou rýchleho nabíjania Quick Charge 3.0.

Z výbavy konektivity Xiaomi Mi 6X príliš nezaostáva. Nájdeme v ňom tiež nové Bluetooth 5.0, Wi-Fi v štandarde 802.11 a/b/g/n/ac, ale aj silný GPS modul. Používateľ však bude musieť oželieť absenciu 800 MHz pásma, na ktoré výrobca akosi pozabudol.

Ponuka, ktorá sa len tak neodmieta

Napriek tejto malej drobnosti ide o lákavú ponuku, pretože smartfóny s procesorom Snapdragon 660 takto lacné nebývajú. Xiaomi ale opäť dokazuje svoje schopnosti a zákazníkom ponúka nový model Mi 6X v našom FonTech Shope len za 233 €.

Kúpiť Xiaomi Mi 6X za 233 € len vo FonTech Shope
Žiadne dodatočné poplatky

Pri nákupe nechýba ani možnosť výberu poistenia voči colným poplatkom. S touto možnosťou zákazník nezaplatí pri doručení nič navyše.

 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú