banner-mi5s
Xiaomi vydáva poslednou dobou pomocou crowdfundingu veľa nových produktov. Už dávnejšie sa objavili informácie, že Xiaomi plánuje uviesť na trh mechanickú klávesnicu. Každopádne, neskôr oznámili, že k výrobe takéhoto gadgetu nenašli toho pravého partnera. A predsa našli.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Xiaomi prostredníctvom svojej crowdfundingovej platformy oficiálne predstavilo svoju prvú mechanickú klávesnicu. Klávesnica z hliníkovej zliatiny a 6 vrstvovou konštrukciou ponúka okrem jednoduchého a elegantného dizajnu aj viacvrstvovú odolnosť a stojany, vďaka ktorým si klávesnicu nahnete o 6°, čo by malo pridať na komforte pri dlhodobom písaní. Snehovo biela klávesnica obsahuje 87 tlačidiel, ktoré sa vošli do ergonomicky spracovaného tela s rozmermi 358 x 128 x 31.6 mm a hmotnosťou 940 gramov.

yuemi-mechanical-keyboard-4

Klávesy sú vyrobené z priehľadného polykarbonátu a špeciálneho termoplastu, ktorý je odolný voči mechanickému poškodeniu. Klávesy sa taktiež dajú jednoducho vyberať a podľa potreby tak vymeniť či prispôsobiť podľa seba. Výrobca taktiež udáva, že červené TTC spínače vydržia až 50 miliónov stlačení a sú vhodné na hranie hier. Klávesnica v sebe ukrýva až 3528 led svetiel, ktoré sú nastaviteľné. Môžete si nastaviť jas v šiestich stupňoch alebo farbu podsvietenia, buď na klasickú bielu alebo oranžovú. Klasické klávesy ako Windows, Caps Lock, Scroll Lock a Funkčné klávesy (F1-F12) nebudú chýbať.

yuemi-mechanical-keyboard-5

Oficiálna cena v Číne bola stanovená na 299 juanov, čo je v prepočte približne 40 €. Xiaomi by malo prvé objednávky začať rozosielať 29. novembra.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
14%
Chcem to
86%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Jakub Duchoň
Som veľkým fanúšikom smartfónov a IT technológií, mimo toho rád cestujem, čítam knihy a počúvam dobrú hudbu. Najviac zo všetkého však milujem futbal, ktorému sa venujem už 12 rokov.