Spoločnosť Xiaomi v závere minulého roka predstavilo zaujímavé zariadenia Mi Play, ktoré lákalo bohatou farebnou nádielkou, veľmi slušným výkonom a zaujímavým dizajnom, ktorý je ako stvorený pre mladých a pre tých, čo hľadajú štýlový smartfóny za veľmi priaznivú cenu. 

Tentokrát sa smartfón konečne dostal aj mimo domovskej Číny a konečne si ho môžme kúpiť aj my. Dostupný je v troch rôznych farbách, takže na svoje si prídu muži, ale aj nežnejšie pohlavie. Jeho cena je neskutočných 98 € s kupónom BGMIPLAY2. 

Kúpiť Xiaomi Mi Play za 98 €
Kupón BGMIPLAY2 

Samozrejme je dostupná doprava EU Priority Line, ktorá ťa oslobodí od platenia dodatočných poplatkov a smartfón budeš mať doma maximálne do 18 dní.

[gad]

Veľa muziky za málo peňazí

Pri návrhu nového Xiaomi Mi Play skombinoval výrobca prvky niekoľkých známych smartfónov, aby tak vo výsledku ponúkol zákazníkovi skvelo vyzerajúci model, ktorý ho prekvapí nízkou cenou. Na prednej strane môžeme nájde 5,84″ FullHD+ displej, ktorému zo spodnej časti ukrajuje čierny rámik.

Zaujímavé je však rozhodnutie spoločnosti zavrhnúť dieru v obrazovke. Zatiaľ čo sa ostatní konkurenti uchyľujú práve k tomuto riešeniu, Xiaomi využilo známy „notch“, ktorý však v tvare kvapky zaberá omnoho menej miesta.

Xiaomi

Zadnú stranu zdobia moderné gradient farby, ktoré ponúkajú kombináciu ružovej a zlatej či modrého a fialového odtieňa, ale nezabudlo sa ani na čierne prevedenie. V tejto farebnej pokrývke nájdeme snímač odtlačkov prstov, ale tiež vertikálne orientovaný duálny fotoaparát s rozlíšením 12 MPx + 2 MPx. Zvyšok ukrytého hardvéru poskytne dostatok sily pre každodenné úlohy, prehliadanie sociálnych sietí, ale aj hranie hier. O výkon sa tu stará procesor MediaTek P35, ktorému Xiaomi pridalo aj 4 GB operačnej RAM pamäte. To všetko dopĺňa ešte 64 GB interného úložiska s možnosťou jeho rozšírenia prostredníctvom microSD karty.

Xiaomi

Zdrojom energie pre túto štýlovú novinku je 3 000 mAh batéria, ktorá svoju energiu dopĺňa cez starší microUSB port, no vďaka energeticky nenáročnému hardvéru má potenciál vydržať na jedno nabitie naozaj dlho. Systém Android 8.1 Oreo je už klasicky doplnený o skvelú nadstavbu MIUI 10. Xiaomi však muselo kvôli nízkej cene urobiť aj mnoho kompromisov. Márne by sme v novom Mi Play hľadali podporu pre rýchle či bezdrôtové nabíjanie, NFC, alebo odolnosť voči vode a prachu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom