Čínska spoločnosť Xiaomi len pred pár dňami zaregistrovala nový patent, ktorým je kamera disponujúca optickým priblížením. Už onedlho by sme tak mohli vidieť prvé zariadenie výrobcu, ktorý ponúkne bezstratový zoom vo svojom smartfóne.

Ako píše portál GSMarena, len pred pár dňami, presne, 2. júla si spoločnosť Xiaomi na Čínskom úrade duševného vlastníctva zaregistrovala patent na kameru s optickým priblížením.

Xiaomi sa tak pravdepodobne už onedlho pridá k dvojici výrobcov Huawei a Oppo, ktorí vo svojich vlajkových lodiach už podobnú technológiu využili.

V prípade Xiaomi sa rovnako ako pri Huawei či Oppo jedná o periskopický snímač, ktorý je umiestnený kolmo na zadnú stenu smartfónu. Patent tiež napovedá, že okrem periskopického snímača sa na zariadení bude nachádzať ešte minimálne jeden objektív, ktorý by mal slúžiť na vylepšenie detailov pri prípadnom priblížení.

Predpokladá sa, že ohnisková vzdialenosť u kamery od Xiaomi bude podobná ako pri Huawei P30 Pro či Oppo Reno, teda niekde medzi 125 mm až 135 mm, píše portál Mashable. No a ktoré z nadchádzajúcich Xiaomi zariadení sa bude môcť pýšiť titulom „Prvý Xiaomi smartfón s optickým zoomom?“. S najväčšou pravdepodobnosťou to bude model Mi MIX 4.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom