Google ešte na konferencii I/O 2017 predstavil svoj operačný systém Android Go optimalizovaný aj na tie najlacnejšie zariadenia. Práve Xiaomi Redmi Go je jedným z týchto zariadení. 

Si nenáročný používateľ a nepotrebuješ najnovšie výdobytky techniky vo svojom smartfóne, alebo chceš prípadne potešiť svojich rodičov či starých rodičov, ktorí nemajú so smartfónmi žiadne skúsenosti a potrebujú malý odrazový mostík? Jeden z najlacnejších smartfónov v histórii v podobe Xiaomi Redmi Go, ktorý je dostupný v dvoch farebných prevedeniach, bude práve pre teba. S cenovkou 62 € je to skutočne počin, ktorý hľadá konkurenciu len veľmi ťažko.

Kúpiť Xiaomi Redmi Go v modrom farebnom prevedení
s cenou len 62 € a dopravou zadarmo

Kúpiť Xiaomi Redmi Go v čiernom farebnom prevedení
s cenou len 62 € a dopravou zadarmo

Za málo peňazí veľa muziky

Xiaomi Redmi Go prichádza s kompaktným dizajnom a rozmermi 140,4 x 70,1 x 8,4 mm, ktoré sadnú do každej ruky. Ponúka 5“ IPS displej s HD rozlíšením, pod ktorým sa nachádzajú klasické kapacitné tlačidlá. Na vrchnej strane nájdeš 5 MPx kameru spolu so slúchadlom. Zadná strana ponúka jednoduchý minimalistický dizajn s 8 MPx fotoaparátom a LED diódou blesku.

Čo je ale dôležité, smartfón prichádza s operačným systémom Android Go, ktorý je špeciálne optimalizovaný na lacné zariadenia. Vďaka tomu beží plynule bez problémov aj s 1 GB operačnej pamäte RAM a 8 GB vnútorného úložiska rozšíriteľného o microSD kartu do 128 GB. V jeho útrobách tepe stále výkonný štvorjadrový procesor Snapdragon 425 s taktom 1,4 GHz. Vďaka svojmu výkonu tak umožní natáčať aj FullHD videá a spracúvať fotografie v HDR.

Po stránke konektivity ponúka navigačné systémy GPS, A-GPS, GLONASS a BDS. Nechýba Wi-Fi 802.11 b/g/n podpora, Bluetooth 4.1 a čo je hlavné, prítomná je plná podpora slovenských LTE sietí vrátane 800 MHz pásma. Dlhá životnosť smartfónu bude zaručená vďaka 3000 mAh batérii a tiež skvelej optimalizácii Androidu Go spolu so šetrným procesorom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom