Nové vlajkové lode Xiaomi Mi 10 a Mi 10 Pro, ktoré čínsky gigant odhalil už v polovici februára, ohromili svojim vylepšeným dizajnom a špičkovou výbavou celý technologický svet. Po viac než mesiaci sme sa práve dočkali aj predstavenia ich globálnych verzií, pričom poznáme aj ich oficiálne ceny.

Elegantný dizajn a špičková výbava

Spoločnosť Xiaomi dnes oficiálne predstavila globálne verzie svojich tohtoročných vlajkových lodí Mi 10 a Mi 10 Pro, ktorých predstavenia na domácom trhu sme boli svedkami už v polovici februára. Kompletným vlastnostiam týchto smartfónov sme sa venovali v samostatnom článku, a dnes si preto zhrnieme len to najpodstatnejšie.

Čínsky výrobca stavil tento rok na známy, ale elegantný dizajn, a oba modely dostali po bokoch zaoblený 6,67″ AMOLED displej s 90 Hz obnovovacou frekvenciou. Vnútri zariadení sa ukrýva najvýkonnejší Snapdragon 865, ktorému sekunduje až 12 GB pamäte RAM spolu s 512 GB úložiskom. Jedná sa však o najvýkonnejšiu verziu Mi 10 Pro.

Na zadnej strane sa nachádzajú 4 fotoaparáty vo vertikálnom uložení, ktoré sa na modeli Mi 10 Pro momentálne pohybujú na vrchole populárneho rebríčka DxOMark. Model Mi 10 má batériu s kapacitou 4 780 mAh a 30 W káblové aj bezdrôtové rýchle nabíjanie. U Mi 10 Pro sa batéria zmenšila na 4 500 mAh, no na oplátku je nabíjanie káblom výkonnejšie a ponúka výkon až 50 W.

Hlavnou novinkou sú však pochopiteľne oficiálne ceny pre európsky trh, kde sa nové vlajkové lode začnú postupne predávať v priebehu apríla. Tie ťa možno prekvapia, pretože sú o čosi vyššie než sme boli u čínskeho výrobcu zvyknutí.

Xiaomi Mi 10 v najnižšej verzii s 8 GB RAM + 128 GB ROM bude v Európe stáť 799 €, a čo sa modelu Mi 10 Pro týka, ten získal štartovaciu cenovku 999 €, ktorá platí pre verziu s 8 GB RAM + 256 GB ROM. Predaj odštartuje 1.apríla v Španielsku. Cenovky pre Slovensko budú dokonca možno ešte vyššie ako tie, ktoré vidíš hore.

Nové modely Mi 10 sú tak rozhodne doposiaľ najdrahším smartfónom výrobcu, čo si vyžiadalo aj dávku kritiky, avšak tomuto problému sa vo februári venoval už aj samotný CEO spoločnosti, Lei Jun. Ten vysvetlil, že ide o krok, ku ktorému sa spoločnosť musela prikloniť, aby dokázala priniesť naozaj prémiový smartfón vo všetkých aspektoch.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom