banner-redmi-note-3-proVčerajší deň bol veľmi dôležitý pre amerického giganta Apple, nakoľko v Číne uviedol platobný systém Apple Pay, ktorý už nejakú dobu funguje v USA a v Spojenom kráľovstve. Technológia Apple Pay sa po uvedení dočkala ohromného záujmu a túto novinku využívajú mnohé známe obchodné reťazce. Pokrok v tejto oblasti bankovníctva je veľmi dôležitý a svoje nové inovatívne plány pripravuje aj trojica čínskych gigantov. 

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Presnejšie sa jedná o spoločnosti Xiaomi, Huawei a ZTE, ktoré tento rok pravdepodobne uvedú na trh svoje vlastné platobné systémy. Jedným z prvých môže byť Xiaomi, nakoľko už dávnejšie sme sa dozvedeli, že vlajková loď Xiaomi Mi5 prinesie podporu bezkontaktnej technológie NFC, ktorú potvrdil aj uniknutý screenshot.

xiaomi mi5 nfc a dual sim

Screenshot, na ktorom vidíme podporu technológie NFC

Platobného systému sa možno dočkáme už na MWC 2016 spolu s uvedením toľko očakávanej vlajkovej lode pre tento rok. Je však veľmi pravdepodobné, že táto nová technológia bude dostupná iba v domovskej Číne a rozšírenie na celosvetové trhy sa v plánoch spoločnosti vôbec nenachádza.

Zdroj: Gizmochina.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP