Xiaomi, Huawei a ZTE pracujú na platobnom systéme podobnému Apple Pay

banner-redmi-note-3-proVčerajší deň bol veľmi dôležitý pre amerického giganta Apple, nakoľko v Číne uviedol platobný systém Apple Pay, ktorý už nejakú dobu funguje v USA a v Spojenom kráľovstve. Technológia Apple Pay sa po uvedení dočkala ohromného záujmu a túto novinku využívajú mnohé známe obchodné reťazce. Pokrok v tejto oblasti bankovníctva je veľmi dôležitý a svoje nové inovatívne plány pripravuje aj trojica čínskych gigantov. 

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Presnejšie sa jedná o spoločnosti Xiaomi, Huawei a ZTE, ktoré tento rok pravdepodobne uvedú na trh svoje vlastné platobné systémy. Jedným z prvých môže byť Xiaomi, nakoľko už dávnejšie sme sa dozvedeli, že vlajková loď Xiaomi Mi5 prinesie podporu bezkontaktnej technológie NFC, ktorú potvrdil aj uniknutý screenshot.

xiaomi mi5 nfc a dual sim

Screenshot, na ktorom vidíme podporu technológie NFC

Platobného systému sa možno dočkáme už na MWC 2016 spolu s uvedením toľko očakávanej vlajkovej lode pre tento rok. Je však veľmi pravdepodobné, že táto nová technológia bude dostupná iba v domovskej Číne a rozšírenie na celosvetové trhy sa v plánoch spoločnosti vôbec nenachádza.

Zdroj: Gizmochina.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dávid Igaz
Šéfredaktor a spoločník FonTech.sk, no najmä technologický nadšenec, ktorý nepohrdne akoukoľvek novinkou. Ak by si sa potreboval o niečom poradiť, neváhaj a napíš mi na [email protected]