banner-redmi-note-3-pro
Dohady ohľadom pripravovaného Xiaomi Mi5 počujeme pravidelne každý deň, niekedy dokonca aj dvakrát. Nové informácie neutíchajú a tak tu máme dnes už druhý únik špecifikácií tohto veľmi očakávaného čínskeho smartfónu.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Len dnes ráno začala internetom kolovať fotografia štítku so špecifikáciami, ktorá údajne pochádza z balenia Xiaomi Mi5. Ten odhalil väčšinu hardvérových funkcií, ktoré boli doteraz neznáme. Teraz sa k nám však dostávajú ešte detailnejšie špecifikácie novinky priamo na prezentačných obrázkoch. Už vopred si však môžeme všimnúť, že obrázky nevyzerajú zrovna najdôveryhodnejšie, aj kvôli niektorých chybám priamo v texte obrázkov.

XIAOMI Mi4 16GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


xiaomi-mi5-prezentacia
Podľa zdroja ide o obrázky, ktoré majú byť ukázané pri prezentácii nového Xiaomi Mi5. Hovoria tiež o dvoch verziách tohto smartfónu a o niečo rozdielnych špecifikáciách, aké sme počuli doteraz. Pri prechádzaní funkciami narazíme na niektoré veľmi pekné a prekvapivé vlastnosti, ktoré určite potešia niekoľkých fanúšikov čínskych smartfónov. Hneď prvý obrázok hovorí o použití slotu pre microSD karty až do 128 GB, pričom slot by mal byť kombinovaný spolu s dvojicou slotov pre nanoSIM karty. Žeby Xiaomi porušilo svoje dlhoročné „zvyky“ a Mi5 naozaj príde so slotom pre microSD karty? Nechajme sa prekvapiť. Okrem toho sa na obrázku hovorí o podpore 4G LTE Cat10 s maximálnou rýchlosťou až 450 Mbps a plnej podpore čínskych sietí, čo znamená, že China Mobile verzia smartfónu, ktorá podporuje aj európske FDD-LTE pásma nepríde ako prvá.

Ďalší obrázok opäť potvrdzuje prítomnosť bezdrôtovej NFC technológie, ktorú by sme tento rok mohli vidieť vo viacerých smartfónoch vďaka rozšíreniu mobilných platieb bezdotykovým spôsobom. Xiaomi Mi5 by mohlo prísť aj so známym IR Blasterom alebo infračerveným portom, ktorý sme mohli vidieť v takmer každom novom modeli od Xiaomi. Mi5 má byť kompatibilný s viac ako 2000 zariadeniami v 10 kategóriách.

xiaomi-mi5-prezentacia-2
K dispozícii je aj obrázok s rozmermi a špecifikáciami prednej strany. Vidieť môžeme 5,2-palcový displej s rozlíšením 1920 x 1080 pixelov, pod ktorým sa nachádza fyzické tlačidlo domov so snímačom odtlačkov prstov. Hrúbka Mi5 má byť len 6,35 mm, čo by vysvetľovalo použitie len priemernej 3000 mAh batérie, o ktorej sme počuli dnes ráno. Celkové rozmery 144,3 x 70,2 x 6,35 mm budú zo Xiaomi Mi5 tvoriť pomerne kompaktný smartfón.

Ďalší obrázok hovorí o dvoch verziách Xiaomi Mi5 – lacnejšej s 3 GB RAM a 32 GB vnútornou pamäťou a drahšej so 4 GB RAM a 64 GB úložiskom. Tieto rozdiely by tiež vysvetľovali rozdiel v špecifikáciách fotoaparátu, pričom základný model by mohol prísť so 16 MPx snímačom a lepší model s až 26 MPx jednotkou, ktorá ale nevyzerá veľmi reálne. Navyše, fotoaparát podľa obrázku príde s fázovým PDAF zaostrovaním a clonou f/1,6, čo by z Mi5 robilo smartfón s najväčším snímačom fotoaparátu doteraz.

Medzi posledné časti tejto skladačky patrí už potvrdený Qualacomm Snapdragon 820 procesor, USB Type-C v3.0 konektor a podpora technológie rýchleho nabíjania Qualcomm Quick Charge 3.0. Xiaomi Mi5 by sa mal dostať do predaja len dva po predstavení, konkrétne 26. februára! Avšak, tieto informácie musíme brať s nadhľadom a pokojne môže ísť o ďalšiu kačicu. Všetky oficiálne špecifikácie Xiaomi Mi5 sa dozvieme už o 7 dní.

xiaomi-mi5-prezentacia-11

Zdroj: Mydrivers.com, Gizchina.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP