V súčasnosti vrcholí aktualizovanie vlajkových lodí na Android 7.0 Nougat, keďže všetky známe smartfóny ho už dostali. Kým niektorí výrobcovia aktualizovali iba svoju vlajkovú loď a poprípade minuloročný model, spoločnosti Xiaomi rozhodne nie je verzia systému v jej zariadeniach až tak ľahostajná. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Ako prvé dostalo nový Android Xiaomi Mi5 v decembri minulého roka. Po pár mesiacoch prišli na rad aj staršie a výkonnostne slabšie modely. Dnešným dňom sa teda z Androidu 7.0 Nougat môžu tešiť používatelia smartfónov Mi4C, Mi4S, Mi Max, Mi Max Pro a Mi Note Pro. Globálna a čínska verzia ROM bola vydaná ešte včera, no vďaka rýchlym a hlavne šikovným prekladateľom z MIUI CZ/SK sme sa jej dnes dočkali aj my.

Xiaomi Mi4S môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Vzhľadom na absenciu OTA aktualizácií je systém možné aktualizovať iba manuálne stiahnutím .zip súboru a flashnutím cez TWRP. Ak však používaš čínsku alebo globálnu verziu ROM, aktualizácia ti príde aj sama. Musíš taktiež vedieť, že s novou verziou Androidu pracuje zatiaľ len Developer ROM. Pre používateľov high-end smartfónu Mi5S vo verzii s 3 GB RAM je prichystané aj jedno príjemné prekvapenie.

android 7.0 nougat
zdroj fotografie: MIUI CZ/SK

Ide o funkciu 3D Dotyk, čo je vlastne citlivosť displeja na tlak. Táto funkcia doteraz nebola pre variant s 3 GB RAM dostupná, no v aktuálnej verzii systému je už naplno aktivovaná. Najnovšiu verziu systému si môžeš stiahnuť na tomto odkaze. Pred aktualizáciou ti však odporúčame podrobne si preštudovať návod na inštaláciu. Zároveň upozorňujeme, že inštalácia Androidu 7.0 opäť uzamkne bootloader, čiže ho budeš musieť opätovne odomknúť.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
55%
Páči sa mi to
25%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
15%
Neznášam to
5%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.