Aj keď vonku ešte stále vládne pani zima, v ďalekej Číne len pred pár hodinami spoločnosť Xiaomi predstavila novú kolobežku, ktorá je vôbec najlepšou doteraz. Privítaj Xiaomi Mi Scooter Pro. 

Ako to naznačuje aj názov, nejde o úplne nový model, ale len o vylepšenie toho súčasného. To však vôbec neprekáža, nakoľko vylepšenia sa spravili na tých správnych miestach a výsledkom je kolobežka, ktorú si zamiluješ a okamžite ju budeš chcieť.

Obrovský dojazd a konečne aj displej

Aj keď predchádzajúca verzia kolobežky zožala nesmierny úspech a stále sa dobre predáva, má svoje nedostatky, ktoré môžu niekoho zamrzieť. Tým je hlavne absencia akéhokoľvek displeja, na ktorom by sa zobrazovali dôležité informácie ako je rýchlosť či dojazd.

To však Pro verzia vylepšuje a vo výbave sa už nachádza plnohodnotný displej, ktorý zobrazuje aktuálnu rýchlosť, dojazd (5 dielikov) a zapnutie, prípadne vypnutie rôznych funkcií a aktuálne zvolený mód. Aj tentokrát ovládanie prebieha výlučne jedným tlačidlom, ktoré je situované na spodnej strane predstavca.

V rámci jazdy sú dostupné tri rôzne režimy a to ECO, Štandard (D) a Športový (S). Od režimu sa vyvíja výsledná maximálna rýchlosť 15/20/25 km/h a taktiež dojazd, ktorý je v ekonomickom režime predĺžený až na 45 km. To je 50 % nárast oproti predchodcovi. Batéria zvýšila svoju kapacitu na 474 Wh a maximálny výkon je 600 W. Stále sa však podarilo udržať hmotnosť na prijateľných 14,2 kg (predtým 12,5 kg).

Kolesá majú veľkosť 8,5″, pričom pneumatiky majú stále vo vnútri dušu. Snáď sa Xiaomi už podarilo vyriešiť problém s častými defektami. Hnané je predné koleso, ktoré má aj schopnosť rekuperácie energie. Rovnako ako predchodca využíva systém E-ABS pri brzdení, pričom zadné koleso má až 120 mm kotúčové brzdy.

Samozrejmosťou je prítomnosť predného a zadného svetla a taktiež mobilnej aplikácie, v ktorej môžeš sledovať rôzne štatistiky a aktuálny stav kolobežky. Xiaomi Mi Scooter Pro sa začne predávať už v pondelok, pričom cena bola stanovená na 2799 juanov, čo je v prepočte 365 €. Minimálne zo začiatku však treba počítať s o čosi vyššou cenou, ktorá sa bude pohybovať okolo 400 – 430 €. Stále je to však veľmi dobrá ponuka a oproti oficiálnym slovenským cenám môžeš výrazne ušetriť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom