Xiaomi síce patrí medzi lídrov a v portfóliu môžeme nájsť desiatky rôznych zariadení, v oblasti smartfónov v jednej veci výrazne zaostávalo. Bezdrôtové nabíjanie bolo pre mnohých majiteľov snom, ktorý nemohli dosiahnuť, a to aj napriek tomu, že z pohľadu konštrukcie smartfónu nič nebránilo, aby sa táto funkcia objavila. 

Ako píše portál Mi.com, prezident spoločnosti Xiaomi, Lu Weibing, si je tejto situácie vedomý a v posledných mesiacoch v tejto oblasti spoločnosť výrazne zabrala, aby zákazníkom priniesla čo najlepší zážitok z používania smartfónu a čo najmenej ich obmedzovala aj pri takej činnosti, ako je nabíjanie smartfónu.

Dobiehanie zameškaného

Lu taktiež pripustil, že v minulosti nevenovali nabíjaniu ako takému patričnú pozornosť a za konkurenciou v tomto smere zaostávali. To však už momentálne neplatí a Xiaomi chce dobehnúť zameškané a postupne sa tak stať lídrom v oblasti rýchleho nabíjania, a to nielen toho káblového, ale aj bezdrôtového, ktoré je v kurze. Len pred pár mesiacmi pritom bolo predstavené Xiaomi Mi9 Pro 5G, ktoré prišlo s najrýchlejšou bezdrôtovou nabíjačkou, ktorá dosahovala výkon až 30 W.

Gizmozchina

Aj z tohto možno usudzovať, že Xiaomi to myslí s rýchlym nabíjaním vážne. Nehovoriac o káblovom nabíjaní, kde bolo prezentované nabíjanie výkonom až 100 W. Xiaomi pritom podľa najnovších správ už pracuje na 40 W bezdrôtovom nabíjaní, ktoré má zatiaľ nejasný dátum predstavenia. Predtým by sme sa ale ešte mali dočkať predstavenia Xiaomi Mi 10, ktoré zvládne nabíjanie výkonom 66 W.

Prekonal by sa tak rekord ďalšieho výrobcu Oppo, ktoré v tomto roku ukázalo vlastné riešenie s názvom Super VOOC 2.0. To dokáže nabiť smartfón výkonom 65 W. V budúcom roku sa tak môžme tešiť na ostré súboje predovšetkým čínskych výrobcov. Už keď nemôžme mať dlhšiu výdrž batérie pri zachovaní rovnakých parametrov, aspoň nech sa rýchlo nabijú.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom