Ekosystém produktov Yeelight od Xiaomi ponúka inteligentné svietidlá a žiarovky, ktoré je možné ovládať smartfónom a ponúkajú rôzne nadštandardné možnosti. Výrobca však teraz rozšíril svoju ponuku o skvelú novinku, ktorá plní hneď viacero funkcií. Nová lampa Yeelight Wireless Charging Night Lamp od Xiaomi dokáže posvietiť v noci a zároveň bezdrôtovo nabiť smartfón už za pár eur.

Portfólio produktov od čínskeho Xiaomi si obľúbili milióny zákazníkov po celom svete, ktorých sa teraz spoločnosť rozhodla prekvapiť ďalším výborným gadgetom. Ten je dôkazom toho, že nočná lampa nemusí byť len „hlúpa“ a môže poslúžiť aj pre bezdrôtové nabíjanie smartfónov. Bezdrôtové nabíjačky pre smartfóny prešli v poslednom čase výraznými zmenami, ktoré z nich urobili ešte lepšie zariadenie pre dopĺňanie energie batérií.

Xiaomi sa opäť raz prekonalo ďalším perfektným gadgetom

Jednu takú teraz ukázalo aj čínske Xiaomi, ktoré ju spojilo rovno s nočnou lampou. Nová lampa pritom podporuje bezdrôtové nabíjanie o výkone 10 W, no len v prípade, že je pripojená na adaptér s technológiou rýchleho nabíjania. V opačnom prípade poskytne pri adaptéri s výstupom 5 V/ 2 A výkon len 5 W. Nočná LED lampa sa môže navyše sama nabíjať a je odnímateľná, vďaka čomu si ju môže používateľ umiestniť na akékoľvek miesto.

Nenechaj si ujsť
CEO Xiaomi si pustil ústa na špacír: Spoločnosť príde s extrémne agresívnou cenovou politikou

K základni sa pripája pomocou 3 magnetických pinov. Doplna sa lampa nabije už za 3 až 4 hodiny, pričom môže svietiť v dvoch rôznych odtieňoch bielej. Výrobca udáva výdrž na jedno nabitie až 24 hodín pri využití teplej bielej farby a 11 hodín pri studenom bielom svetle. Celá konštrukcia tejto novinky je vyrobená z kvalitného plastu, pričom jej spodok je vybavený protišmykovou podložkou, vďaka ktorej sa nebude na nočnom stolíku posúvať.

Pre napájanie využíva microUSB port, pričom sú vnútorné komponenty chránené pred poškodením vysokým napätím. Takýto užitočný doplnok na nočný stolík pritom nestojí vôbec veľa. Ako sme už u Xiaomi zvyknutí, tak aj v tomto prípade sme sa dočkali viac než skvelej ceny. Za túto lampu a bezdrôtovú nabíjačku v jednom si výrobca pýta na domácom čínskom trhu len zhruba 13 €, čo je vzhľadom na jej možnosti viac než prijateľná cena.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom