Len nedávno bol svetu predstavený smartfón Redmi Note 7, ktorý povýšil pomer ceny a výkonu na úplne novú úroveň. Celá línia Redmi 7 je už za rohom a rozhodne nebude výnimkou.

Novinka v radoch čínskeho giganta známa pod označením Redmi Note 7 je realitou už nejaký krátky čas. Ako inak, aj teraz vyniesol tento smartfón pomer ceny a výkonu na novú úroveň. Za približne 128 € dostaneš smartfón so Snapdragonom 660, 6,3-palcovým HD+ displejom, 48 + 5 MPx duálnym fotoaparátom a 4000 mAh batériou s nabíjaním QuickCharge 4.0. Zdá sa však, že Xiaomi pripravuje ešte jeden cenový trhák.

Cena novej línie Redmi 7 bude veľmi agresívna

O informácie sa podelil samotný CEO Xiaomi, Lei Jun, keď potvrdil existenciu línie Redmi 7. Zároveň sa zmienil, že cena očakávanej novinky by sa mala pohybovať v rozmedzí približne 90 až 103 €. Bohužiaľ však nateraz nemáme žiadne informácie o špecifikáciách, ktoré za danú cenu dostaneme. Nevie sa ani, či gigant bude nasledovať predchodcov a ponúkne 3 varianty, Redmi 7, Redmi 7 Pro a Redmi 7A.

Čakajú nás aj iné novinky

Redmi 7 však nie je jediná chystaná novinka. Ešte pred jeho príchodom sa na trh dostane vylepšená verzia Redmi Note 7 Pro. Jeho cenové rozpätie však nepoznáme, no jediným rozdielom v špecifikácii bude náhrada 48 MPx senzora od Samsungu za kvalitnejší sezor IMX586 od Sony.

Na sociálnej sieti Weibo zdieľal Lei Jun príspevok, ktorý hovorí o sile odolného skla Gorilla Glass 5, ktoré pokrýva predný aj zadný panel Redmi Note 7. Jeho silu demonštruje aj video, ktoré čínsky výrobca zverejnil asi týždeň pred príspevkom Juna.

Ten je totižto prvým smartfónom línie Redmi Note so skleneným dizajnom a podľa Juna dokazuje, že Redmi Note 7 je hodný svojho mena „Malý King Kong“.

Dá sa teda predpokladať, že sklenený dizajn zdedí aj Redmi Note 7 Pro, ktorý by mal byť predstavený po čínskom jarnom festivale.. Okrem toho však Lei Jun potvrdil, že Xiaomi pracuje aj na vlajkovej lodi so Snapdragonom 855 a cenovkou okolo 322 €. Viac o tejto vlajkovej lodi nevieme, no isté je, že Xiaomi začalo rok 2019 veľmi dobre.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom