Vo svete technológií sa mnohé spoločnosti nevyhýbajú ani kopírovaniu konkurenčných zariadení, aby dali zákazníkom lákavejšiu ponuku. Túto stratégiu teraz zvolilo čínske Xiaomi, ktoré si do parády zobralo známe slúchadlá od Apple a mierne ich upravilo podľa obrazu svojho. Nové Xiaomi AirDots Pro prichádzajú zaškatuľkované v nabíjacom obale a s dizajnom v štýle Apple AirPods, no za omnoho nižšiu cenu.

Veľa ľudí dnes vedie dlhé debaty o tom, kto koho v technologickom priemysle kopíruje, no záver ostáva vždy otvorený. Teraz však bolo pri kopírovaní pristihnuté Xiaomi, ktoré sa odhodlalo ukázať svetu jednu z ďalších kópií slúchadiel Apple AirPods. Zatiaľ čo originálny pár bezdrôtových slúchadiel z Kalifornie stojí u nás približne 160 €, čínsky gigant sa svoju novinku rozhodol ponúkať len za niečo viac ako 50 €, pričom si ju zákazníci budú môcť kúpiť už od 11. januára.

Dvojník pre Apple AirPods prichádza z Číny

Xiaomi AirDots Pro pritom majú totožné vyhotovenie, ktorému nechýba ani nabíjacie púzdro. V ňom sú uložené slúchadlá, ktoré dizajnom taktiež poriadne pripomínajú AirPody. Rovnako ako u nich, aj v tomto prípade nájdeme vstavanú batériu v „nožičke“ slúchadiel, ale aj v prenosnom púzdre. Dvojica slúchadiel reprodukuje zvuk prostredníctvom 7 mm driverov a môžu fungovať nezávisle od seba, pričom je kompatibilná s Androidom aj iOS. Pri volaniach sa však zíde aj aktívne rušenie šumu z okolia. Samozrejmým základom je tiež ovládanie hudby dotykom priamo na slúchadlách.

Nenechaj si ujsť
Xiaomi chce podkúriť Apple. Predstavilo bezdrôtové slúchadlá na štýl AirPods s veľmi prívetivou cenou

Podobne ako u slúchadiel AirPods, aj tu nájdeme hlasového asistenta, no teraz od Xiaomi. Na jedno nabitie vydržia nové AirDots Pro prehrávať hudbu až 10 hodín, pričom sa znova dokážu naplno nabiť už v priebehu hodiny. Zvládnu však aj kvapky vody, voči ktorým sú odolné vďaka certifikácii IPX4. Pre ešte lepšie uchytenie v uchu používateľa sa dostalo aj na silikónové štuple, ktoré sú azda jediným aspektom, v ktorom sa Xiaomi AirDots Pro líšia od Apple AirPods. Pravdaže, je tu aj mierne upravený dizajn, no zmeny sú len minimálne.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom