Hlava Xbox Game Studios v Microsofte, Matt Booty, sa v rozhovore pre britský časopis MCV/Develop vyjadril, že štartovacie tituly nového Xbox Series X nebudú exkluzívne pre najnovšiu generáciu, aspoň minimálne spočiatku.

Booty sa na margo hernej knižnice pre generáciu X vyjadril nasledovne: ,,Náš obsah bude nasledujúci rok-dva vychádzať tak, že všetky hry, podobne ako tomu je na PC, budú hrateľné na všetkých dostupných zariadeniach od Microsoftu.“ K tomu Booty dodáva: ,,Chceme uistiť používateľov, ktorí sa rozhodli zainvestovať do Xboxu teraz alebo tak hodlajú učiniť s Xboxom Series X, že spravili dobrú investíciu.“

V tomto prípade je takmer isté, že Microsoft nebude tlačiť štúdiá tretích strán k vytváraniu exkluzívneho obsahu pre najnovšiu konzolu. Skôr sa budú sústrediť na vylepšovanie zážitku herných sérií, ako napríklad na dlhoročnú ikonu Xbox komunity, sériu Halo.

Novinka Halo Infinite totiž bude po prvýkrát za posledných 15 rokov dostupná ako štartovací titul novej konzoly a rozhodne sa bude snažiť ukázať z nej maximum. Na druhej strane, titul vyjde súbežne aj na aktuálnej generácii Xboxu, kde hre pochopiteľne nebude v tak technologicky vyšperkovanej podobe ako na Series X.

Nenechaj si ujsť
Obrovský únik: Dátum vydania či detailný príbeh z pripravovaného Assassin´s Creed

Príchod novej generácie konzol sa očakáva už túto jeseň. Uvidíme, ako táto taktika v konkurenčnom súboji zaváži a či Microsoft dokáže ustáť súboj s PS5. Ako všetci vieme, platformy a ich úspech aj tak v konečnom dôsledku záleží od toho najpodstatnejšieho, hier.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom