4chan je záhadné miesto, kde sa za z času na čas objavia úniky nadchádzajúcich titulov nielen z herného sveta. Keďže Ubisoft patrí medzi najhorších uchovávateľov tajomstiev, niet pochýb, že sa k nám každý deň dostávajú nové informácie k nadchádzajúcemu pokračovaniu série Assassin´s Creed.

Prednedávnom sme ťa informovali o uniknutých špeciálnych edíciách Assassin´s Creed Ragnarok, ktoré viac-menej iba utvrdzujú hráčsku obec v domnienkach, že pôjde o titul zasadený do nordickej mytológie. Dnes na povrch vyšli bližšie detaily, potvrdzujúce viaceré predchádzajúce úniky.

Aj keď stále môže ísť o podvrh, je zaujímavé sledovať, čo všetko si Ubisoft nevie udržať v tajnosti. Pomenovanie Ragnarok je viac-menej isté, no pri vývoji je označovaná kódovým menom Kingdom. Dátum vydania sa odhaduje na 29. septembra.

Najväčší prelom zažije hra v oblasti hrateľnosti, keďže po vzore dcérskej série Ubisoftu, Ghost Recon: Wildlands, by mal Ragnarok prebrať kooperačný režim. Zahráš si v koži ženy alebo muža menom Jora, vodcu štvorčlennej skupiny na jej dobrodružstvách obrovským svetom severnej Európy.

Vikingská záležitosť preberie z minulých dielov aj RPG prvky a strom schopností, na ktoré budú autori v tomto dieli dávať ešte väčší dôraz.

Zmení sa aj súbojový systém, kde dôjde k rozšíreniu arzenálu o nové typy zbraní a ich následne vylepšenia za pomoci rún. Nanešťastie, autori sa podľa všetkého rozhodli o hráčmi neobľúbenú vlastnosť, a to zakomponovanie opotrebovania zbraní.

Na druhej strane, konflikty budeš môcť vyriešiť aj extrémnou cestou, a to berserker módom, vďaka ktorému získaš prístup k silným elementárnym útokom. Týmto sa pravdepodobne odôvodňuje zmyslená prepojenosť asasínov na Odina a prítomnosť jeho havranov v pozícii živého drona, čo sa pomaly ale iste stáva poznávacím znakom nových Assassin´s Creed hier.

Evolúcie sa dočká aj samotný parkour a plavba loďou, kde autori podľa neoficiálnych informácii dávajú väčší dôraz na objavovanie, ako na lodné bitky. Dôjde aj na vylepšovanie skrytej čepele, čím sa podnieti stealth aspekt titulu.

Budeš sa môcť skrývať v blate a snehu alebo splývať s davom v prípade, že tvoj outfit nebude moc výstredný. Dôležitým prídavkom z hľadiska hrateľnosti bude aj systém reputácie a návrat ťažobných útokov s veľkým dôrazom na ekonomiku.

Nenechaj si ujsť
Hráči definitívne rozhodli. Poznáme najlepšiu hru dekády

Na začiatku príbehu zasadeného do roku 845 sa vžiješ do role otca Jory, Rorika, ktorý pri obliehaní Paríža bojuje po boku vikingského lídra Ragnara. Následne by sa hra mala presunúť do roku 863, kde dospievajúci Jora žije v Novigrade a prichádza do prvého kontaktu s tamojšími asasínmi. Nebude chýbať zrada, templári, konšpirácie, ale ani mýtické bytosti ako draci, obrovské hady alebo kraken.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom