Už v apríli sa dočkáme posledného filmu s Danielom Craigom v roli najznámejšieho tajného agenta všetkých čias. Filmári však podľa všetkého zvažujú dnes modernú obchádzku kín, skrz automatické umiestnenie titulu na streamovacej službe, informuje Variety.

No Time to Die bude zavŕšením novodobej ságy s Danielom Craigom, ktoré predstaví nového ženského agenta 007 v podaní Lashany Lynch, ale aj hlavného záporáka, vyobrazeného Rami Malekom. Podľa všetkých informácií sa tak dočkáme veľkolepého zavŕšenia ságy, tentokrát zasadeného aj do Havany na Kube.

Prečo MGM ponúka Bonda streamovacím službám?

MGM, filmárske štúdio zodpovedné za bondovku, sa podľa interných klebiet začalo v posledných dňoch obzerať za novým domovom pre svoj niekoľkokrát prekladaný film. Podľa interných informácií, štúdio neustálym prekladaním premiéry filmu kvôli komplikáciám s koronakrízou stratilo až 50 miliónov dolárov.

Zároveň sa obávajú nízkych zárobkov z kín, a preto po vzore Sony a ich veľkofilmu Greyhound s Tomom Hanksom v hlavnej úlohe údajne hľadajú nový domov v streamovacom segmente, ktorý by mohol udržať ziskovosť No Time to Die nad vodou.

Prečo streamovacie služby zrejme odmietnu ponuku štúdia?

Spomínanú drámu Greyhoud zakúpil Apple za 70 miliónov dolárov. Aj keď MGM podľa portálu Variety klebety o predaji práv na No Time to Die popiera, viaceré hodnoverné zdroje načrtli predajnú čiastku filmu, ktorá činí 600 miliónov dolárov.

Samozrejme, takúto horibilnú čiastku by si mohli dovoliť oba etalóny biznisu – Apple aj Netflix. Podľa portálu 9to5Mac, Apple utráca ročne 6 miliárd dolárov na exkluzívny obsah Apple TV+, a tak by si bondovka odhryzla až jednu desatinu rozpočtu, čo pri zohľadnení privlastňovania stále nových filmových značiek nepripadá v úvahu.

t

V porovnaní s No Time to Die si Apple vyhradil 200 miliónový rozpočet na očakávanú a hviezdne obsadenú drámu Killers of the Flower Moon a 120 miliónov na akčný film Emancipation s Will Smithom v hlavnej úlohe. Oba filmy s ambíciou na celosvetový úspech tak vyšli Apple len málo cez polovicu čiastky, údajne požadovanej MGM za No Time to Die.

Zároveň tak musíme brať na zreteľ aj výdavky spojené s propagáciou filmu, zabezpečujúce streamovacou službou, ktoré ešte väčšmi navýšia vynaloženú čiastku. Ako spomíname vyššie, všetko je zatiaľ len na úrovni klebiet, takže budeme čakať na oficiálne vyjadrenie MGM. Momentálne je premiéra filmu naplánovaná na 2. apríl 2021.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú