Microsoft sa v roku 2019 zaviazal, že s vtedy vydaným nástrojom Windows Terminal má počas nasledujúcich rokov veľké plány. Portál MSPoweruser teraz upozorňuje na príchod dlhodobo žiadanej vymoženosti, ktorá by sa v regulárnej verzii programu mala objaviť s blízkou aktualizáciou.

Windows Terminal je nástroj dostupný oficiálne skrz Microsoft Obchod, ktorý v mnohých smeroch nahrádza vstavané varianty nástrojov Príkazový riadok, ale aj Windows PowerShell.

Jeho hlavnou výhodou je, že už v základe dokáže spúšťať príkazy oboch spomínaných nástrojov a mnohé ďalšie využívané štandardy v rámci jednej aplikácie.

Aktualizácia zmení spôsob interakcie s nastaveniami

Jednou z najžiadanejších možností Windows Terminalu už od roku 2019 je dedikovaná sekcia s nastaveniami. Momentálne všetky základné nastavenia, respektíve voľby vzhľadu samotnej konzoly boli síce uskutočniteľné, no prebiehali prostredníctvom príkazov štandardu JavaScript Object Notation (JSON).

Vypisovanie príkazov s cieľom dosiahnutia napríklad priehľadného pozadia nepatrí zrovna medzi najprívetivejšie prvky používateľského zážitku. Kayla Cinnamon, projektová manažérka Microsoftu, uverejnila na Twitteri príspevok, odhaľujúci doteraz neznáme okno práve s takýmito nastaveniami.

Manažérka zároveň odkazuje na GitHub úložisko samotnej aplikácie, kde je sekcia spomenutá. Nastavenia, tentokrát už aj s grafickým používateľským rozhraním (GUI), sa v novej iterácii nástroja budú otvárať v novom okne presne tak, ako keby si otvoril okno s novým terminálom.

Animácia odhaľuje, že bude možné vytvárať vlastné grafické profily pre rôzne nástroje, podporované Windows Terminalom. Z dizajnového hľadiska sme zaznamenali početné možnosti nastavenia textu, pozadia, respektíve jeho prehľadnosti, a to všetko prostredníctvom známych dialógových okien.

Nenechaj si ujsť
Toto je 8 skvelých Windows programov, pri ktorých stále nedokážeme uveriť, že sú zadarmo

Zdroj uvádza, že graficky vyobrazené nastavenia nemajú v žiadnom smere nahradiť možnosti dosiahnuteľné pomocou príkazov formátu JSON. Tie budú aj naďalej koexistovať vedľa používateľsky prívetivejšej ponuky.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP