Novembrová aktualizácia Windows 10 mala používateľom priniesť niekoľko vylepšení, ktoré zlepšia celkový chod operačného systému a tiež nové funkcie v aplikácii Prieskumník. Tu však vývojári priniesli viac problémov ako úžitku a aplikácia častokrát nefungovala, no po novej aktualizácii by už malo byť všetko v poriadku, informuje portál GizBot.

Kumulatívna aktualizácia s označením KB4532695 je k dispozícii v Centre aktualizácií operačného systému Windows 10. Po jej inštalácii už funkcia rýchleho vyhľadávania súborov v Prieskumníkovi funguje správne, čiže to znamená, že vyhľadávané výsledky by sa mali bez problémov zobrazovať a aplikácia nemrzne alebo nepadá.

Opravená je tiež chyba, kedy nebolo možné do poľa rýchleho vyhľadávania kliknúť pravým tlačidlom a vložiť skopírovaný text. Podľa portálu LifeHacker však zrejme budeš musieť najprv pole rýchleho vyhľadávania aktivovať ľavým kliknutím, až potom funguje pravý klik.

Ako však informuje BleepingComputer, napriek tomu, že hlavné nedostatky Prieskumníka boli opravené, aplikácia má stále veľké množstvo technických chýb, ktoré však už našťastie nie sú tak závažné a v podstate spôsobujú iba „zlý kozmetický dojem“.

Napríklad stále nie je možné vymazať vyhľadávané položky z histórie hľadania. Ak dokonca vyhľadávaš rovnakú položku viackrát, v histórii sa uloží každé vyhľadávanie samostatne, čo vo finále pôsobí veľmi otravne, keďže sa pokojne môže stať, že budeš mať celú viditeľnú históriu zapratanú rovnakým výrazom.

Ďalej ako ukazuje Rafael Rivera na svojom Twitteri, ak si označíš text v kolonke rýchleho vyhľadávania, musíš kliknúť dvakrát, aby si text opätovne odznačil. Na opravu týchto nedostatkov si ale budeme musieť ešte počkať, ak sa jej teda vôbec niekedy dočkáme.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom