Aplikácia Váš telefón je dostupná v systéme Windows 10 už od roku 2018. Odvtedy si však prešla značným vývojom a čoskoro začne Microsoft pre aplikáciu testovať nové rozširujúce funkcionality.

Portál Windows Latest priniesol novinky, ktoré potešia hlavne používateľov Windows 10, ktorí si obľúbili aplikáciu Váš telefón. Spočiatku slúžila ako základná sprievodná aplikácia, ktorá používateľom umožňovala prenášať obsah v smartfóne na plochu počítača, ak boli obe zariadenia pripojené k internetu.

Zobraziť celú galériu (2)
Screenshot/Váš telefón

Od svojho spustenia dokázala zrkadliť napríklad aj fotografie z telefónov so systémom Android alebo  iOS priamo do počítača bežiacom na systéme Windows a umožnila používateľom prezerať alebo upravovať obrázky priamo z počítača. Postupne boli pridané ďalšie funkcionality, ktoré prácu s telefónom cez počítač vylepšili.

Nové funkcie pre prácu s fotografiami a konečne aj s aplikáciami

Aktuálne ale Microsoft chystá nové funkcionality, ktoré prinesú ďalšie možnosti, ako napríklad odstránenie fotografií z telefónu priamo cez počítač. Keďže aplikácia Váš telefón ponúka možnosť prezerania si fotografií na väčšom displeji ako v telefóne, je možné postrehnúť isté detaily, ktoré sa používateľovi na fotografii nemusia páčiť. Nová funkcia umožní takéto fotografie odstrániť cez počítač priamo v telefóne.

Zobraziť celú galériu (2)
Aktuálne možnosti práce s fotografiami v aplikácii Váš telefón. Po novom k ním pribudne možnosť odstránenia fotografií. Zdroj: Screenshot/Váš telefón

Doposiaľ bolo možné v rámci aplikácie Váš telefón zobrazovať oznámenia, fotografie, správy, či uskutočňovať hovory. Podľa kresby, ktorá je súčasťou balíka aktualizácie aplikácie, sa zdá, že po novom bude možné spravovať cez počítač aj aplikácie nainštalované v telefóne.

Rovnako by to mohlo znamenať, že Microsoft pracuje v rámci aplikácie na vstavanom spúšťači (launcheri) aplikácií.

Takisto bude rozšírená aj možnosť uskutočňovania hovorov, ktorá bola doteraz súčasťou samostatnej sekcie Hovory. Po novom ale bude možné uskutočniť hovor aj priamo zo sekcie Správy. Objavila sa aj informácia, že začne podporovať širšie portfólio smartfónov pre testerov v rámci programu Insider.

Dostupnosť pre širokú verejnosť je nateraz neznáma

Nateraz nie je jasné, kedy budú nové funkcionality v aplikácií Váš telefón prístupné pre širokú verejnosť. Je však isté, že nové funkcionality dorazia v najbližších týždňoch do zostáv v programe Insider, kde budú následne testované. Až po týchto testoch sa postupné začnú objavovať aj v aplikácii prístupnej pre všetkých používateľov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom