Windows 10 pre Xiaomi Mi4 dostupný už 1. júna

Už sme vás informovali o tom, že Microsoft a Xiaomi chystajú Windows 10 pre ich minuloročnú vlajkovú loď, Mi4. Microsoft dokonca mal aj prezentáciu, kde okrem Xiaomi boli vidieť aj iné spoločností, ktoré budú mať smartfóny s W10.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na Facebooku a Google+!

Na prezentácii nebol zverejnený dátum vydania a ani približný dátum testovania, ale teraz Xiaomi prelomilo mlčanie. Včera sa na ich fórach objavila sekcia Microsoft OS a oznámili, že Windows 10 pre Xiaomi Mi4 by mal byť dostupný od 1. júna. Bohužiaľ, to je všetko, čo oznámili.

windows 10 mi 4

XIAOMI Mi4 16GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Nevieme, či sa bude jednať už o plné nasadenie, Beta test, Alpha test alebo „len“ uzavretý Alpha test. Neznáma je aj medzinárodná dostupnosť, preto je veľká šanca, že prvá verzia Windowsu pre Mi4 bude dostupná len v čínštine alebo bude nejako blokovaná len pre určité verzie Mi4. Potvrdiť môžeme len to, že pre obe spoločnosti je ich spolupráca zisk. Viac informácii budeme vedieť už zajtra, teda v pondelok.

Zdroj: Gizchina.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Juraj Vasek
Som študent Gymnázia Viliama Paulinyho - Tótha v Martine. Venujem sa výrobe programov a webových stránok. Vlastnil som mobily ako iNew V3, Doogee DG550 a UMI Zero, Elephone P9000 a veľa ďalších. Aktuálne používam Xiaomi Mi5. V prípade akýchkoľvek otázok sa ma nebojte kontaktovať na [email protected]